Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦИТОХІМІЧНІ ТА ІМУНОЛОГІЧНІ ДИФЕРЕНЦІЙНО-ДІАГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ СИМПТОМАТИЧНИХ ЕРИТРОЦИТОЗІВ ТА ЕРИТРОЦИТОЗІВ ПРИ ХРОНІЧНИХ МІЄЛОПРОЛІФЕРАТИВНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ

ЦИТОХІМІЧНІ ТА ІМУНОЛОГІЧНІ ДИФЕРЕНЦІЙНО-ДІАГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ СИМПТОМАТИЧНИХ ЕРИТРОЦИТОЗІВ ТА ЕРИТРОЦИТОЗІВ ПРИ ХРОНІЧНИХ МІЄЛОПРОЛІФЕРАТИВНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ

Назва:
ЦИТОХІМІЧНІ ТА ІМУНОЛОГІЧНІ ДИФЕРЕНЦІЙНО-ДІАГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ СИМПТОМАТИЧНИХ ЕРИТРОЦИТОЗІВ ТА ЕРИТРОЦИТОЗІВ ПРИ ХРОНІЧНИХ МІЄЛОПРОЛІФЕРАТИВНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,43 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Академія медичних наук України
Інститут гематології та трансфузіології
СКРИПЕЦЬ Оксана Вячеславівна
УДК: 616.2.33/24-06:616.155.191/
191-021.3-06-079.4.08
ЦИТОХІМІЧНІ ТА ІМУНОЛОГІЧНІ ДИФЕРЕНЦІЙНО-ДІАГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ СИМПТОМАТИЧНИХ ЕРИТРОЦИТОЗІВ ТА ЕРИТРОЦИТОЗІВ ПРИ ХРОНІЧНИХ МІЄЛОПРОЛІФЕРАТИВНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ
14.01.31 — гематологія та трансфузіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика МОЗ України
Науковий керівник — доктор медичних наук, професор
Гусєва Світлана Анатоліївна,
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика,
професор кафедри гематології та трансфузіології
Офіційні опоненти: — доктор медичних наук, професор
Логінський Володимир Євстахович,
Інститут патології крові та трансфузійної медицини АМН України
м.Львів, завідувач лабораторії імунології
— доктор медичних наук, професор
Глузман Даниїл Фішелевич,
Інститут експериментальної патології, онкології та радіобіології
ім. Р.Є. Кавецького НАН України, завідувач відділу
імуноцитохімії
Провідна установа — Науковий центр радіаційної медицини АМН України, м.Київ
Захист відбудеться 03.02. 2004 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.612.01 в Інституті гематології та трансфузіології АМН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 12)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гематології та трансфузіології АМН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 12)
Автореферат розісланий 26.12.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради КОМІССАРЕНКО В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Справжня поліцитемія (СП) відноситься до числа захворювань, діагностика яких все ще залишається скрутною (T.R.Lappin, I.N.Rih, 1996), бо у 20% хворих можуть бути відсутні такі важливі діагностичні ознаки, як спленомегалія, тромбоцитоз і лейкоцитоз (Демідова А.В., 2001; Martyre M.C.). У такій ситуації виникає необхідність диференціації СП та симптоматичних еритроцитозів (СЕ) (Pearson T.C., 1995; Besa E.C., Woermann, 2001).
Особливо великі труднощі при проведенні диференційної діагностики СП та СЕ виникають при наявності у хворих таких захворювань, як хронічні обструктивні захворювання легенів (ХОЗЛ), ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба, що самі по собі можуть бути причиною розвитку СЕ. Дуже часто ці ускладнення СП приймають за самостійні захворювання, а СП не діагностується протягом багатьох років. Діагностика СП утруднена за наявності одного з її ускладнень — позапечінкової портальної гіпертензії тромботичної природи (Flechtner L., 1994; Wasiluk K.R., 1991), при якій гіперспленізм, що розвивається, нівелює гематологічні прояви гіперпродукції клітин крові.
Результати трепанобіопсії клубової кістки при СЕ та у початковій стадії СП можуть істотно не відрізнятися внаслідок розвитку реактивної гіперплазії еритроїдного паростка кровотворення.
Діагностичні помилки можуть бути наслідком переоцінки гістоморфологічного дослідження кісткового мозку (Тіц Н., 1997; Bartl R., 1993; Bain B.J.,1996; Bauters F., 1998), зразки якого бувають невдалими за кількістю здобутого матеріалу та якістю його обробки. Стандартне фарбування препаратів не дозволяє диференціювати дрібні клітини і визначити тип проліферації (Blythe D., 1997).
Запропоновані для диференційної діагностики СП та СЕ вимір маси циркулюючих еритроцитів (Berlin N.I., Wasserman L.R., 1997), об’єму еритроцитів (Велік Л.В., 1992), вмісту в них мікроелементів (Видиборець С.В., 1990), рівня еритропоетину в сироватці крові (Beutler E., 2001) далеко не завжди дозволяють вирішити діагностичні сумніви внаслідок або недостатньо високої їхньої інформативності, або неможливості широкого застосування в клінічній практиці.
У хворих з еритроцитемічним варіантом ідіопатичного мієлофіброзу (ІМФ) та хворих на СП спостерігаються подібні морфологічні і клінічні ознаки, що утруднює проведення диференційної діагностики цих захворювань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЦИТОХІМІЧНІ ТА ІМУНОЛОГІЧНІ ДИФЕРЕНЦІЙНО-ДІАГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ СИМПТОМАТИЧНИХ ЕРИТРОЦИТОЗІВ ТА ЕРИТРОЦИТОЗІВ ПРИ ХРОНІЧНИХ МІЄЛОПРОЛІФЕРАТИВНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок