Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМІВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТНО-ПРОГРАМНИМ РОЗВИТКОМ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ

НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМІВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТНО-ПРОГРАМНИМ РОЗВИТКОМ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ

Назва:
НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМІВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТНО-ПРОГРАМНИМ РОЗВИТКОМ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,90 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ
ГУРІЙ ПЕТРО СТЕПАНОВИЧ
УДК 353.1:332.122
НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ
МЕХАНІЗМІВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРОЕКТНО-ПРОГРАМНИМ РОЗВИТКОМ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ
Спеціальність 25.00.02 - механізми державного управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Донецьк 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Комар Юрій Миколайович,
Донецький державний університет управління
Міністерства освіти і науки України, професор
кафедри менеджменту у невиробничій сфері.
Офіційні опоненти:
доктор наук з державного управління, доцент Дзюндзюк В’ячеслав Борисович, Харківський регіональний інститут державного управління національної академії державного управління при Президентові України (м. Харків), завідуючий кафедри політології та філософії;
кандидат наук з державного управління Костіна Лариса Миколаївна, Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), доцент кафедри інноваційного менеджменту та управління проектами.
Захист дисертації відбудеться 19 березня 2008 року о 14.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, просп. Б. Хмельницького, 108.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м Донецьк, вул. Челюскінців, 163 а.
Автореферат розісланий 18 лютого 2008 року.
 
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Більшість розвинутих країн давно прийшла до розуміння необхідності розробки регіональної політики як складової національної стратегії і створили механізм державного управління вирішенням регіональних проблем. Україна в цьому напрямку робить перші кроки.
Завдання на розробку вітчизняного варіанту механізмів державного управління регіональним розвитком вперше було сформульовано в посланні Президента України Верховній Раді України під назвою “Україна: крок у XXI століття. Стратегія соціальної і економічної політики у 2000-2004 рр.”. Після цього, в 2001 році був виданий Указ Президента України “Про концепцію державної регіональної політики”. Указ Президента передбачав створення механізму державного управління соціально-економічним розвитком регіонів в два етапи. На першому етапі (2001-2003 рр.) передбачалося підготувати правове і науково-методичне забезпечення проекту. А на другому етапі (2004-2010 рр.) планувалося провести адміністративно-територіальну реформу і створити інноваційну модель розвитку регіонів. В основу створюваного механізму повинна бути покладена вдосконалена технологія стратегічного планування.
В 2006 році Кабінет міністрів України затвердив нову Державну стратегію регіонального розвитку до 2015 року. В цьому документі створення механізму державного управління соціально-економічним розвитком регіонів планується здійснити в два етапи. На першому етапі (2006-2008 рр.) передбачається розробка підготовчих заходів для проведення адміністративно-територіальної реформи. А на другому етапі (2009-2015 рр.) - проведення адміністративно-територіальної реформи, перерозподіл повноважень і реалізація довгострокових стратегій розвитку регіонів. Згідно Державної стратегії регіонального розвитку в основу створюваного механізму повинна бути покладена технологія стратегічного управління, а не стратегічного планування, як це передбачалося в Концепції регіональної політики.
Аналіз світової практики регіонального розвитку держав показав, що найбільш розвинуті країни, наприклад, США і Великобританія, застосовують технологію проектно-програмного управління розвитком територій. Таким чином, і в нашій країні виникає потреба в розробці перспективних технологій розвитку регіонів і побудові на їх основі конкурентоздатних механізмів державного управління регіональним розвитком.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМІВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТНО-ПРОГРАМНИМ РОЗВИТКОМ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок