Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА РОБОТИ З СЛАБКОВСТИГАЮЧИМИ УЧНЯМИ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ З МАТЕМАТИКИ

СИСТЕМА РОБОТИ З СЛАБКОВСТИГАЮЧИМИ УЧНЯМИ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ З МАТЕМАТИКИ

Назва:
СИСТЕМА РОБОТИ З СЛАБКОВСТИГАЮЧИМИ УЧНЯМИ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ З МАТЕМАТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,35 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
ІЩЕНКО Галина Володимирівна
УДК 373.5.016:51
СИСТЕМА РОБОТИ З СЛАБКОВСТИГАЮЧИМИ УЧНЯМИ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ З МАТЕМАТИКИ
13.00.02 – теорія та методика навчання математики
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006
Дисертацією э рукопис.
Роботу виконано в Чернігівському державному педагогічному університеті
імені Т.Г.Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Слєпкань Зінаїда Іванівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
професор кафедри математики та
методики викладання математики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
академік АПН України
Шкіль Микола Іванович,
радник ректора Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова;
кандидат педагогічних наук, доцент
Опанасенко Володимир Григорович,
Ніжинський державний університет імені М.Гоголя, заступник декана з виховної роботи фізико-математичного факультету.
Провідна установа: Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, кафедра геометрії та методики викладання математики, Міністерство освіти і науки України, м. Черкаси.
Захист відбудеться 26 __вересня__ 2006 року о _1400_ годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.03 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, (01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий __4_ ___серпня___ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О.Швець В.О.Швець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Швидкий розвиток сучасного суспільства, прискорення темпу життя, постійне зростання потоку інформації не тільки змінюють загальні умови виховання особистості, але й загострюють вимоги до рівня математичної підготовки і якості інтелектуального розвитку школярів. Безумовно, що саме основна школа значною мірою відповідає як за забезпечення учнів необхідним рівнем знань, так і за розвиток їх інтелектуальних можливостей. Саме шкільний предмет математики має великі можливості для формування і розвитку інтелектуальних здібностей і багатьох позитивних якостей особистості.
У той же час, сучасна освіта не забезпечує належного рівня підготовки учня, про що свідчать соціологічні дані та спеціальне дослідження. Особливо це стосується досить таки великої групи учнів, що позначаються терміном слабковстигаючі, до яких відносимо тих, які засвоюють необхідний програмний мінімум знань на рівні, недостатньому для оволодіння новим матеріалом, тобто тих учнів, які мають початковий та середній рівні навчальних досягнень. У світлі гуманістичних цінностей освіти ця проблема набуває ще більшої гостроти та актуальності.
Існує значна кількість робіт з педагогіки і психології, в яких досліджені ті чи інші аспекти проблеми слабкої успішності учнів. Найбільш значними серед них є роботи Ю.К.Бабанського, П.П.Блонського, П.П.Бударного, А.М.Гельмонта, З.І.Калмикової, Л.М.Фрідмана, В.Ф.Харьковської, В.С.Цетлін та ін.. Що стосується робіт з методики навчання математики, то можна констатувати, що цілісних досліджень з проблеми, спрямованої на роботу вчителя математики основної школи з слабковстигаючими учнями не існує. У зв’язку з цим виникає потреба створення системи, яка б враховувала особливості засвоєння математики учнями з різними пізнавальними можливостями. Ця ситуація обумовила вибір теми нашого дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок дисертаційного дослідження пов’язаний з держбюджетною темою науково-дослідницької роботи кафедри педагогіки, психології і методики викладання математики Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка „Дидактичне забезпечення якісного оновлення змісту освіти в системі педагогічної підготовки студентів педвузів ІІІ–ІV рівнів акредитації” (номер державної реєстрації 01021U000737), яка виконувалась у 2002 – 2004 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СИСТЕМА РОБОТИ З СЛАБКОВСТИГАЮЧИМИ УЧНЯМИ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ З МАТЕМАТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок