Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТВОРЧИХ УМІНЬ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ ВИКОНАННЯ ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ З КУРСУ ЗАГАЛЬНОЇ ФІЗИКИ

РОЗВИТОК ТВОРЧИХ УМІНЬ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ ВИКОНАННЯ ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ З КУРСУ ЗАГАЛЬНОЇ ФІЗИКИ

Назва:
РОЗВИТОК ТВОРЧИХ УМІНЬ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ ВИКОНАННЯ ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ З КУРСУ ЗАГАЛЬНОЇ ФІЗИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,68 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М. П. ДРАГОМАНОВА
РУДНИЦЬКА ЖАННА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК. 378.036:53 (043.3)
РОЗВИТОК ТВОРЧИХ УМІНЬ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ ВИКОНАННЯ ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ З КУРСУ ЗАГАЛЬНОЇ ФІЗИКИ
13.00.02 – теорія і методика навчання фізики
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Національному авіаційному університеті Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, професор,
Коршак Євген Васильович,
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова, завідувач кафедри методики викладання фізики.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Цехмістер Ярослав Володимирович,
Національний медичний університет
імені О.О. Богомольця,
доцент кафедри медичної та біологічної фізики;
кандидат педагогічних наук, доцент
Давиденко Андрій Андрійович,
Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти,
завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін
та інформаційних технологій.
Захист відбудеться “5 “ вересня 2007 року о 16.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 053. 06 у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ. вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ. вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “_30_” __липня___ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.В. Коршак


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Фізика це є світоглядна наука, яка покладена в основу сучасного природознавства - від астрономії до біології, тому постановка саме фізичної освіти є однією з актуальніших проблем, які стоять тепер перед університетами. Особливо значущою стає ця проблема для навчання студентів молодших курсів, адже нове покоління сприймає фізичну картину світу на новому рівні культури та інформаційного простору.
У суспільстві стає дедалі менше ерудованих людей, які хоча б у загальних рисах розбиралися у фізиці, й на думку багатьох наукових спеціалістів це вельми небезпечні тенденції. Втрата інтересу суспільства до фундаментальних наук може призвести до технологічної кризи в Європі. Цей факт непокоїть багато країн. Так, наприклад, чимало найбільших наукових європейських організації, включаючи відомий центр ядерних досліджень CERN і космічне агентство ESA здійснюють сумісний проект з популяризації фізики та споріднених наук. Цей проект має назву “Фізика на сцені”, він реалізується у 22 країнах континенту, його мета - протидія зниженню інтересу до фізики.
Одним з актуальних завдань вищої школи є формування творчої особистості засобами кожного навчального предмета.
Реалізація цього завдання полягає у розвитку творчих здібностей студентів, формуванні певних творчих умінь, які пов’язані з їх майбутньою професією, та є основою для творчої діяльності.
Нинішній час потребує підготовки спеціалістів високої кваліфікації, які повинні мати великі творчі можливості, бути здатними не тільки до практичної діяльності, а й до безперервної самоосвіти та виробництва нових знань.
Сучасний студент передусім повинен виробити звичку до систематичної напруженої праці, пов’язаної з творчістю. Тому необхідно, щоб і в лабораторному практикумі, і в курсових завданнях з фізики були запрограмовані елементи творчості і щоб усі студенти залучались до посильної дослідницької діяльності.
Справді, щоб за роки навчання у вищому навчальному закладі у студентів була сформована здатність до творчої праці, необхідно щоб при вивченні предмета студенти систематично виконували різноманітні творчі та дослідницькі завдання.
Виконання цих завдань сприяє формуванню та розвитку творчих умінь, котрі були б пов’язані з майбутньою професійною діяльністю та стали основою для творчої роботи в цій, а можливо й в інших галузях діяльності.
У науковій літературі питанням творчості приділено велику увагу. Різні аспекти цієї проблеми досліджувались у працях Дж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК ТВОРЧИХ УМІНЬ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ ВИКОНАННЯ ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ З КУРСУ ЗАГАЛЬНОЇ ФІЗИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок