Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНИ

МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНИ

Назва:
МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,09 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
ПЕТРОВА ВАЛЕНТИНА ФЕДОРІВНА
УДК 338.242
МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНИ
08.02.03 - організація управління, планування
та регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Харків 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
Бабич Володимир Петрович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри економіки та менеджменту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Сало Іван Васильович,
Сумський національний сільськогосподарський університет, професор кафедри статистики
кандидат економічних наук, доцент
Домбровська Галина Петрівна
Українська інженерно-педагогічна академія,
професор кафедри підприємств і менеджменту
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ проблем економічної стратегії, прогнозування та регулювання економіки (м Київ)
Захист відбудеться 14 травня 2004р. о 1515 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.05 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька. 1, ауд. 3-23.
Із дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розіслано 14 квітня 2004 р.
Т.в.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Лантух В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інвестиційні пріоритети реформування та розвитку здатні забезпечити подальшу динаміку та конкурентоспроможність усієї економіки. Головна проблема інвестиційного розвитку - джерела інвестицій. Внутрішні інвестиційні можливості держави поки що обмежені. Частка державних капіталовкладень становить усього близько 5%. Валовий прибуток підприємств не перевищує 7% від валового внутрішнього продукту (ВВП). Ринкові джерела інвестицій формуються дуже повільно. Капіталізація фондового ринку - у межах 7% від ВВП. Інвестиційні можливості українських банків теж незначні. Їхній капітал не перевищує 5% ВВП. У країнах Центральної та Східної Європи цей показник на порядок вищий. Тому на даний час постає проблема залучення в українську економіку інвестицій, зокрема іноземних, що ставить перед вченими-економістами завдання розробки інвестиційних стратегій, зокрема стратегії реального інвестування, формування чіткої методики аналізу ефективності інвестування підприємств, вибору пріоритетних напрямів інвестування в галузі, розробки відповідних механізмів реалізації ефективної інвестиційної політики з урахуванням специфічних галузевих ризиків.
Суттєвий внесок в економічну теорію з питань розробки інвестиційної політики, оцінки ефективності інвестицій та інвестиційної привабливості, зокрема підприємств, зробили українські вчені: В.П. Александрова, В.П. Бабич, Ю.М. Бажал, В.Ф. Бесєдін, І.О. Бланк, А.С. Гальчинський, В.М. Геєць, Г.В. Козаченко, І.І. Лукінов, В.А. Лушкін, А.С. Музиченко, А.А. Пересада, П.Т. Саблук, І.В. Сало, В.Я. Шевчук та ін. Велике значення для ефективного управління інвестиційною діяльністю мають дослідження зарубіжних авторів: І. Ансофф, В. Беренс, Ю. Брігхем, Д. Гарнер, Р. Гремингер, У. Кинг, Д. Клиланд, К. Райлі, П. Хавранек та ін. з питань розробки стратегій та оцінки ефективності інвестицій. Але зарубіжні методики та підходи не завжди придатні для використання у практичній діяльності вітчизняних підприємств, оскільки макро- і мікрооточення та умови господарювання істотно розрізняються. До того ж значна частина питань, пов'язаних із дослідженням сутності, структури, ефективності інвестиційних проектів та розробки стратегії реального інвестування підприємств України, ще залишається не розкритою або потребує вдосконалення та поглиблених досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок