Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАМІЩЕННЯ СТРОНЦІЮ НА РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНІ ЕЛЕМЕНТИ В СТРУКТУРІ АПАТИТУ

ЗАМІЩЕННЯ СТРОНЦІЮ НА РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНІ ЕЛЕМЕНТИ В СТРУКТУРІ АПАТИТУ

Назва:
ЗАМІЩЕННЯ СТРОНЦІЮ НА РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНІ ЕЛЕМЕНТИ В СТРУКТУРІ АПАТИТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,56 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Державний вищий навчальний заклад
“ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ”
ІГНАТОВ ОЛЕКСІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
54-165:546.185’42’43’65
ЗАМІЩЕННЯ СТРОНЦІЮ НА РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНІ ЕЛЕМЕНТИ В СТРУКТУРІ АПАТИТУ
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Донецьк – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі неорганічної хімії Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Гетьман Євген Іванович,
Донецький національний Університет,
завідувач кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, доцент
Гладишевський Роман Євгенович,
Львівській національний університет імені
Івана Франка,
завідувач кафедри неорганічної хімії, м. Львів
кандидат хімічних наук, доцент
Матвієнко Віктор Григорович,
ДВНЗ “Донецький національний технічний
університет”,
професор кафедри фізичної і органічної хімії,
м. Донецьк
Провідна установа: Київський національний університет імені
Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України,
хімічний факультет, кафедра неорганічної хімії,
м. Київ
Захист дисертації відбудеться “18” жовтня 2006 року о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.052.06 при ДВНЗ “Донецький національний технічний університет”: 83000, м. Донецьк, вул. Артема 58, VII учбовий корпус, ауд. 7405.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДВНЗ “Донецький національний технічний університет”: 83000, м. Донецьк, вул. Артема 58, II учбовий корпус.
Автореферат розісланий “11” вересня 2006 року.
Вчений секретар спеціалізованої
Вченої ради К 11.052.06 к.х.н., доцент _____________ Волкова О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Швидкий розвиток сучасних технологій ставить перед вченими задачу створення нових матеріалів, що мають визначений комплекс необхідних фізико-хімічних характеристик. Часто оптимальним комплексом властивостей володіють не індивідуальні сполуки, а тверді розчини на їх основі, тому одним з рішень даної задачі є модифікування існуючих сполук різними добавками, що спричиняє зміну існуючих і появу нових властивостей. Тверді розчини, що утворюються при модифікації сполук зі структурою апатиту, можуть істотно розширити і без того велику область їх практичного застосування, адже вони, як відомо, використовуються в якості штучних біоматеріалів, люмінофорів, сенсорів, іонообмінників, адсорбентів екологічно шкідливих і радіоактивних речовин, каталізаторів різних органічних реакцій. Однак закономірними змінами склад – властивість характеризуються тільки однофазні тверді розчини, тому важливо знати межі області гомогенності твердих розчинів, що утворюються.
Крім того, результати дослідження заміщень у структурі гідроксиапатиту стронцію можуть бути корисні для розвитку теорії ізоморфної сумісності, що недостатньо розроблена для гетеровалентних заміщень.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до координаційного плану міжвузівських наукових і науково-технічних програм “Наукові основи хімічної технології створення нових неорганічних речовин та матеріалів, комплексної хіміко-технологічної переробки мінеральної сировини України” за темою Донецького національного університету № 00-1вв/67 “Гетеровалентні заміщення з компенсацією заряду двох і чотирьохвалентних катіонів у сполуках зі структурою апатиту і рутилу” і за темою № 03-1вв/67 “Спряжені гетеровалентні заміщення лужноземельних на тривалентні елементи у сполуках зі структурою апатиту”.
Мета роботи. Метою даної роботи було визначення меж ізоморфних заміщень стронцію на лужноземельні елементи у структурі апатиту.
Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити наступні задачі:
- розробити методику синтезу твердих розчинів гідроксофосфату стронцію модифікованих рідкісноземельними елементами;
- синтезувати тверді розчини гідроксофосфату стронцію модифіковані рідкісноземельними елементами і тверді розчини В-типу карбонатвмісних гідроксофосфатів стронцію і барію, і визначити довжину однофазної області в них;
- вивчити отримані тверді розчини методом рентгенофазового аналізу та ІЧ спектроскопії і вибірково спектроскопією дифузного відбиття;
- уточнити деякі кристалохімічні характеристики отриманих твердих розчинів методом рентгеноструктурного аналізу порошку;
- встановити фактори, що впливають на зміну міжатомних відстаней у структурі твердих розчинів гідроксофосфату стронцію модифікованих рідкісноземельними елементами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗАМІЩЕННЯ СТРОНЦІЮ НА РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНІ ЕЛЕМЕНТИ В СТРУКТУРІ АПАТИТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок