Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ЕНЕРГОПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНУ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ЕНЕРГОПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНУ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ЕНЕРГОПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,25 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
УДК 338.242
ЛОГВИНЕНКО Володимир Іванович
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ
ЕНЕРГОПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНУ
Спеціальність 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіко-правових досліджень НАН України
у відділі економіко-правових проблем розвитку територіальних систем (м. Донецьк).
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Амітан Веніамін Наумович
Інститут економіко-правових досліджень НАН України,
завідувач відділу економіко-правових проблем
розвитку територіальних систем (м. Донецьк)
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Онищук Георгій Ілліч,
Державний науково-дослідний і проектно-вишукувальний
інститут "НДІпроектреконструкція",
директор (м. Київ)
кандидат економічних наук
Лукьянченко Олександр Олексійович,
міський голова (м. Донецьк)
Провідна установа – Інститут проблем ринку та економіко-екологічних
досліджень НАН України (м. Одеса).
Захист відбудеться "29" листопада 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий "27" жовтня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Граніш В. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поступальний розвиток регіону може здійснюватися тільки за умови його належної ресурсної забезпеченості, яка є одним із найважливіших показників сталого розвитку території. Природні ресурси, поряд із працею і капіталом, є фактором виробництва, відсутність або нестача яких, їх низька якість, призводять до збільшення витрат інших видів ресурсів. Забезпеченість регіону природними ресурсами (енергетичними корисними копалинами), а також нетрадиційними джерелами енергії, які будуть використані, може бути охарактеризована як енергетичний потенціал регіону. Слід зазначити, що енергетичний потенціал не є постійною величиною і змінюється в залежності від ступеня розвіданості запасів енергетичних ресурсів і наявності технологій, технічних засобів, мереж, кадрової складової, що дозволяють належним чином ці ресурси використовувати.
Розвиток економіки регіону вимагає зростання ефективності використання енергетичного потенціалу. Оскільки ступінь розвіданості традиційних видів енергетичних ресурсів на даний час досить високий, а можливості відкриття нових родовищ незначні, то виникає необхідність у більш дбайливому відношенні до наявних запасів енергетичних ресурсів і поступовій заміні їх на альтернативні джерела енергії. При цьому, головним шляхом підвищення ефективності використання енергетичного потенціалу регіону є впровадження енергозберігаючих технологій, направлених як на зниження енергоємності продукції та послуг, так і на використання альтернативних, або нетрадиційних джерел енергії.
Існуючі результати наукових досліджень, незважаючи на їх теоретичну і практичну цінність, не відбивають сутності самого визначення енергетичного потенціалу регіону, не розкривають належним чином значення енергозбереження і використання альтернативних джерел енергії на відповідній території. В умовах економіки, що трансформується, особливого значення набувають реальні можливості окремого регіону у формуванні політики енергозбереження і забезпеченні її успішної реалізації, що є неодмінним елементом сталого розвитку територіального утворення. Підвищення ефективності використання енергетичного потенціалу регіону, у тому числі й через впровадження енергозберігаючих проектів та диверсифікацію джерел енергії, є одним із найважливіших факторів, що забезпечує гармонійний та збалансований розвиток території.
Враховуючи те, що подальше покращення якості життя населення у регіоні, забезпечення сталого розвитку економіки та соціальної сфери неможливі без належного ресурсного забезпечення, саме підвищення ефективності використання енергетичного потенціалу регіону шляхом впровадження енергозберігаючих технологій та застосування нетрадиційних джерел енергії є одним із актуальних завдань сьогодення, а його недостатня розробленість як у теоретичному, так і в методичному аспектах, визначили мету, задачі і зміст дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ЕНЕРГОПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок