Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Власні та вимушені коливання в неоднорідних резонаторних системах магнетронів на просторових гармоніках

Власні та вимушені коливання в неоднорідних резонаторних системах магнетронів на просторових гармоніках

Назва:
Власні та вимушені коливання в неоднорідних резонаторних системах магнетронів на просторових гармоніках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,18 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РАДІОФІЗИКИ ТА ЕЛЕКТРОНІКИ ІМ. О. Я. УСИКОВА
Фурсова Олена Вікторівна
УДК 621.385.64
Власні та вимушені коливання в неоднорідних
резонаторних системах магнетронів
на просторових гармоніках
01.04.03 – радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Радіоастрономічному інституті Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України
Ваврів Дмитро Михайлович,
Радіоастрономічний Інститут НАН України, м. Харків,
завідувач відділу електронних НВЧ приладів.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Погарський Сергій Олександрович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна;
професор кафедри НВЧ;
доктор фізико-математичних наук, професор
Цвик Олексій Іванович,
Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова Національної академії наук України, м. Харків,
старший науковий співробітник відділу теорії дифракції та дифракційної електроніки.
Провідна установа: Національний науковий центр “Харківський фізико-
технічний інститут” НАН України, Інститут плазмової електроніки та нових методів прискорювання, відділ теоретичної плазмової електроніки та нових методів прискорювання заряджених частинок.
Захист відбудеться “_03_” жовтня 2006 р. о __1600__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.157.01 в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України. (61085, м. Харків, вул. Проскури,12)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці IРЕ НАН України.
(61085, м. Харків, вул. Проскури, 12)
Автореферат розісланий “__29__” ___серпня_________ 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Я.Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення та освоєння міліметрового діапазону довжин хвиль належить до важливої задачі сучасної радіофізики. Розробка високоефективних генераторів для цього діапазону довжин хвиль складає один із ключових етапів розв’язання цієї задачі. В цей час особливо актуальною залишається проблема створення джерел випромінювання з високим рівнем імпульсної і середньої потужності, з високою якістю вихідних коливань, а також з високою надійністю і здатністю до довготривалої експлуатації.
До найбільш перспективних приладів, які в значній мірі задовольняють вказаним вимогам, слід віднести магнетрони на просторових гармоніках, які здатні працювати практично у всьому міліметровому діапазоні довжин хвиль. Незважаючи на те, що магнетрони цього типу були запропоновані і створені досить давно, вони до цього часу залишаються найменш вивченими у порівнянні з іншими типами магнетронів та вакуумних ламп. Це пов’язано зі складністю самоузгодженого математичного опису різноманітних процесів, які відповідають за їх роботу.
Основною відмінністю принципу роботи магнетронів цього типу є використання взаємодії потоку електронів з високочастотним полем прямих або зворотних просторових гармонік не - видових коливань, у той час як у класичних (- видових) магнетронах використовується основна (нульова) гармоніка.
Застосування режиму синхронізації зі зворотними просторовими гармоніками дозволило одержати не тільки стабільну генерацію, але і значне розділення найближчих власних частот коливальної системи, що дало можливість відмовитися від зв'язок, застосування яких у міліметровому діапазоні вкрай неефективне. Більш того, використання такого режиму призвело до можливості спрощення конструкції магнітних систем магнетронів, оскільки генерація настає при відносно невеликих значеннях постійного магнітного поля.
Разом з тим існують певні незручності у використанні не - видових коливань. Як відомо, усі власні коливання резонаторної системи магнетрона, що відрізняються від - виду, мають дворазове виродження, що знімається за наявності асиметрії в анодному блоці. Таким чином, у магнетронах на просторових гармоніках робочий вид коливань має дублетну структуру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Власні та вимушені коливання в неоднорідних резонаторних системах магнетронів на просторових гармоніках

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок