Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕЧОКАМ’ЯНА ХВОРОБА ДОМАШНІХ КІШОК (ПАТОГЕНЕЗ, ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ)

СЕЧОКАМ’ЯНА ХВОРОБА ДОМАШНІХ КІШОК (ПАТОГЕНЕЗ, ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ)

Назва:
СЕЧОКАМ’ЯНА ХВОРОБА ДОМАШНІХ КІШОК (ПАТОГЕНЕЗ, ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,77 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЮЩЕНКО ГАННА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 619:616.61/62:636.8
СЕЧОКАМ’ЯНА ХВОРОБА ДОМАШНІХ КІШОК
(ПАТОГЕНЕЗ, ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ)
16.00.01 діагностика і терапія тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Біла Церква 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківській державній зооветеринарній академії
Науковий керівник – доктор біологічних наук
Тимошенко Ольга Павлівна,
Харківська державна зооветеринарна академія,
професор кафедри
клінічної діагностики і біохімії
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук
Головаха Володимир Іванович,
Білоцерківський державний аграрний
університет, кафедра терапії та
клінічної діагностики
кандидат ветеринарних наук, доцент
Локес Петро Іванович,
Полтавська державна аграрна академія,
завідувач кафедри терапії
та клінічної діагностики
Провідна установа – Інститут експериментальної і
клінічної ветеринарної медицини
УААН, м. Харків, лабораторія
Захист дисертації відбудеться 19.01.2006 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.821.02 при Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою 09111, м. Біла Церква, вул.. Ставищанська, 126; навчальний корпус №18, ауд. №1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету за адресою: м. Біла Церква, Соборна площа 8/1.
Автореферат розісланий 17 грудня 2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доцент Стадник П.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. У зв'язку із зміною умов утримання у дрібних домашніх тварин виникають раніше не властиві їм захворювання. У домашніх кішок ожиріння, хронічна ниркова недостатність, сечокам’яна хвороба та ін. (Локес П.І., 2003; Сімпсон Д., 2003). Особливістю сечовидільної системи домашніх кішок є дуже вузький просвіт сечових шляхів, внаслідок чого навіть найменші чужорідні частки викликають їх закупорення. Порушення правил годівлі сухими кормами призводить до багаторазового збільшення концентрації солеутворювальних речовин у сечі домашніх кішок і дає поштовх до каменеутворення. Сукупність цих факторів призводить до щорічного зростання кількості летальних випадків від сечокам’яної хвороби (СКХ), тоді як методи діагностики, терапії та профілактики уролітіазу в кішок розроблені недостатньо (Чандлер Э., 2002; Osborn C.A., 2004).
Найбільш перспективним напрямом вивчення патогенезу уролітіазу в медицині вважається, зокрема, встановлення ролі системи інгібіторів утворення каменів, що містяться в сечі. Доведено, що присутність інгібіторів каменеутворення глікозаміногліканів (ГАГ) може запобігати агрегації і подальшому росту кристалів (Erturk E.,2002). У той же час ці механізми у домашніх кішок залишаються нез’ясованими, що дало підставу для вивчення фізичних властивостей, мікроскопічних та біохімічних показників сечі і сироватки крові домашніх кішок, а також проведення ехосонографічних дос-ліджень щодо діагностики уролітіазу. Особлива увага була приділена вивченню ролі глікозаміногліканів у патогенезі та діагностиці СКХ, а також дослідженню ефективності застосування препарату на їх основі сулодексиду – в комплекс-ному лікуванні СКХ. Вважаємо вибраний напрям досліджень актуальним.
Зв'язок дисертаційної роботи з науковими програмами. Дисертаційна робота є фрагментом наукової теми кафедри клінічної діагностики Харківської державної зооветеринарної академії “Розробка і впровадження нових та удосконалення існуючих методів лабораторної діагностики для оцінки стану здоров'я тварин”, номер державної реєстрації 0102U003546.
Мета дослідження вивчити окремі ланки патогенезу сечокам’яної хвороби у домашніх кішок, інформативність клініко-лабораторної діагностики захворювання, експериментально обґрунтувати лікувальну ефективність сулодексиду.
Для досягнення мети необхідно було вирішити наступні завдання:
· провести фізичне, хімічне і мікроскопічне дослідження сечі та окремих біохімічних показників крові у клінічно здорових домашніх кішок;
· вивчити особливості прояву і перебігу СКХ у домашніх кішок;
· провести фізичне, хімічне та мікроскопічне дослідження сечі і біохімічне – сироватки крові хворих на уролітіаз домашніх кішок;
· вивчити інформативність різних методів діагностики уролітіазу у домашніх кішок: клінічного, ехосонографічного, фізико-хімічного і мікроскопічного дослідження сечі та біохімічного – крові;
· вивчити ефективність консервативного й оперативного методів лікування домашніх кішок при сечокам’яній хворобі;
· експериментально обґрунтувати ефективність сулодексиду в комплексному лікуванні домашніх кішок, хворих на уролітіаз.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СЕЧОКАМ’ЯНА ХВОРОБА ДОМАШНІХ КІШОК (ПАТОГЕНЕЗ, ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок