Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Функціональні порушення щитовидної залози та їх вплив на організм у жінок пременопаузального віку в адаптаційному періоді після радикальної оваріоектомії.

Функціональні порушення щитовидної залози та їх вплив на організм у жінок пременопаузального віку в адаптаційному періоді після радикальної оваріоектомії.

Назва:
Функціональні порушення щитовидної залози та їх вплив на організм у жінок пременопаузального віку в адаптаційному періоді після радикальної оваріоектомії.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,92 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Сімонова Наталя Володимирівна
УДК 616.444-008.6-02:618.173-02:618.1-089.87.] -07
Функціональні порушення щитовидної залози та їх вплив на організм у жінок пременопаузального віку в адаптаційному періоді після радикальної оваріоектомії.
14.01.01- акушерство та гінекологія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, заслужений діяч науки і техніки
України, професор Воронін Корнелій Валентинович,
Дніпропетровська державна медична академія
МОЗ України, професор кафедри акушерства та
гінекології .
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Татарчук Тетяна
Феофанівна, завідуюча відділом ендокринної
гінекології інституту педіатрії, акушерства і гінекології
АМН України;
 
доктор медичних наук, професор Рожковська Наталя
Миколаївна, Одеський державний медичний
університет МОЗ України, професор кафедри
акушерства та гінекології №1.
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра акушерства та гінекології №1, м.Київ.
Захист відбудеться “26 ” травня 2004 р. о 11 -00 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.600.02 при Одеському державному медичному університеті (65026, м. Одеса, пров. Валіховський, 2)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського державного медичного університету (65026, м. Одеса, пров. Валіховський, 3)
Автореферат розісланий “24” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.мед. н., ст. наук. сп. Соболєв Р.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. В останні роки намітилася тенденція до омолодження контингенту прооперованих жінок на загальному фоні збільшення кількості жінок з гінекологічними захворюваннями. Різновид операцій, які призводять до втрати синтезу статевих гормонів, є достатньо великим, що супроводжується порушеннями гормонального гомеостазу і, як наслідок, змінами якості життя. Двостороннє видалення яєчників у жінок репродуктивного і пременопаузального віку викликає появу симптомокомплексу, що включає аменорею і вегето-судинні, нейропсихологічні, обмінно-ендокринні порушення. Цей симптомокомплекс прийнято називати постоваріоектомічним синдромом (ПОЕС) (В.П.Сметник, Л.Г.Тумилович, 2001). Розвиток синдрому спостерігається у 60-80% жінок після повного видалення яєчників (Г.В.Дзяк, Н.К.Крижановська,2000), із них у 70-75% жінок репродуктивного віку зворотний розвиток ПОЕС відбувається в перший рік після операції, але у 25% жінок ПОЕС має важкий перебіг, з клінікою, обтяженою різною соматичною патологією, що проявляється на ускладненому преморбідному фоні та у зв’язку зі змінами гормонального статусу гіпоталамо-гіпофізарно-яєчникової системи (В.П.Сметник, Т.Н.Колесникова, 2001). Подібність клінічних симптомів, що розвиваються у жінок після кастрації, та симптомів, які формуються у клімактеричному періоді, призвело до ототожнення цих понять окремими авторами і призначення аналогічних методів діагностики та лікування. Однак, генез цих синдромів не однотипний, незважаючи на подібність патофізіологічних механізмів, що становлять основу їхнього прояву (Т.І. Рубченко, В.И. Краснопольский, 1999). В основі патології, яка виникає після білатеральної оваріоектомії, знаходиться одночасне і повне припинення функції обох яєчників, що означає різке переривання синтезу гонадних гормонів і відсутність періоду для формування адаптаційних механізмів до їхнього дефіциту (В.П.Сметник, Л.В.Килаксония, 1986). Природний клімактеричний синдром розвивається поступово, у тривалому періоді часу, на фоні вікової перебудови гіпоталамічних центрів і поступового угасання функції яєчників, з частковим її збереженням, навіть у період менопаузи (Е.М.Вихляева, 1998).
За даними Т.Ф. Татарчук (1998), клімактеричний синдром - мультифакторіальне захворювання, у генезі якого відіграють роль спадкові, зовнішні фактори, що виявляються у пацієнток з несприятливим преморбідним фоном, у період вікової перебудови гормональної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Функціональні порушення щитовидної залози та їх вплив на організм у жінок пременопаузального віку в адаптаційному періоді після радикальної оваріоектомії.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок