Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕАЛІЗАЦІЯ ВЛАСНОСТІ НА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ УГІДДЯ В АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

РЕАЛІЗАЦІЯ ВЛАСНОСТІ НА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ УГІДДЯ В АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

Назва:
РЕАЛІЗАЦІЯ ВЛАСНОСТІ НА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ УГІДДЯ В АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,82 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Селіверстов Валерій Валерійович
УДК 338.43:332.72
РЕАЛІЗАЦІЯ ВЛАСНОСТІ НА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ УГІДДЯ
В АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
08.00.04 ? економіка і управління підприємствами
(економіка сільського господарства і АПК)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Вініченко Ігор Іванович,
Дніпропетровський державний
аграрний університет,
професор кафедри економічної теорії
та економіки сільського господарства
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Борисова Вікторія Анатоліївна,
Сумський національний аграрний університет,
професор кафедри фінансів;
кандидат економічних наук, доцент
Романова Вікторія Анатоліївна,
Херсонський державний аграрний університет,
доцент кафедри обліку та аудиту
Захист відбудеться 24 грудня 2007 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25, ауд.342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м.Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 23 листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Трансформація відносин власності є однією з найважливіших складових земельної реформи. Її мета – запровадження інституту приватної власності на землю і створення на цих засадах умов для розвитку різних недержавних організаційно-правових форм господарювання. Поступово відбулося становлення нової для України системи земельних відносин замість монопольної державної власності на землю. Водночас земельна реформа виявилася найбільш складним і суперечливим напрямом аграрної реформи. Вона породила чимало проблем щодо ефективного використання земельних угідь, збереження їх родючості, екологічної безпеки і соціальної функції сучасних відносин земельної власності. Потребують невідкладного вирішення питання скорочення орних земель, упорядкування орендних відносин і цивілізації обороту землі, зняття обмежень щодо їх купівлі-продажу при дійовій державній регуляції.
Є всі підстави вважати що інститут приватної власності на землі сільськогосподарського призначення потребує подальшого розвитку. Приватизація і паювання землі – це лише перші кроки у реформуванні земельних відносин. Держава на певний період повинна взяти на себе головну регулятивну роль щодо формування реальної ринкової вартості землі та її врахування у цінах на сільськогосподарську продукцію, включення інституту приватної власності у мотиваційну систему аграрного підприємництва. Йдеться, насамперед, про використання механізму застави землі для довгострокового кредитування аграрних підприємств, їх розвитку на інноваційних засадах, формування високоліквідного ринку землі.
Питання реформування земельних відносин знайшли своє відображення у наукових працях В.А. Борисової, П.І. Гайдуцького, П.М. Макаренка, В.Я.Месель-Веселяка, Л.Ю.Мельника, О.М. Онищенка, П.Т. Саблука, М.М. Федорова, М.Й.Маліка, В.В. Юрчишина та інших вчених-аграрників. Разом з тим, окремі аспекти цієї багатопланової проблеми недостатньо розроблені і потребують подальшого дослідження. Визначення стратегічних напрямів розвитку існуючих агроформувань має базуватися на здійсненні аналітичної оцінки процесу реформування земельних відносин як по Україні в цілому, так і у розрізі економічних регіонів та окремих областей. Потребують уточнення методики оцінки землі, визначення критеріїв і розміру орендної плати, оптимізації площі землекористування аграрного виробництва та строків оренди землі, які б сприяли раціональному її використанню та збереження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РЕАЛІЗАЦІЯ ВЛАСНОСТІ НА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ УГІДДЯ В АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок