Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА ТА ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОГО МАТЕМАТИЧНОГО МИСЛЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

ДІАГНОСТИКА ТА ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОГО МАТЕМАТИЧНОГО МИСЛЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

Назва:
ДІАГНОСТИКА ТА ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОГО МАТЕМАТИЧНОГО МИСЛЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,38 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
Скалич Любов Йосипівна
УДК 159.955-057.874
ДІАГНОСТИКА ТА ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОГО МАТЕМАТИЧНОГО
МИСЛЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, кафедра соціальної психології
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Коваленко Алла Борисівна,
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, професор кафедри соціальної психології
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, доцент
Симоненко Світлана Михайлівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К.Д.Ушинського МОН України,
завідувач кафедри педагогічної та вікової психології
кандидат психологічних наук,
старший науковий співробітник
Третяк Тетяна Миколаївна,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України,
провідний науковий співробітник
лабораторії творчості
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна МОН України, кафедра прикладної психології, м. Харків
Захист відбудеться “12” червня 2007 р. о __ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології імені Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розіслано “____” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Андрієвська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Потреба сучасного суспільства у спеціалістах, які володіють методологічним, системним і творчим мисленням, актуалізує питання про науково обґрунтовану систему формування цих типів мислення.
Окремим аспектам проблеми творчого мислення присвячені роботи з питань психології творчої діяльності (Я.А.Пономарьов, В.А.Роменець), вивчення проблеми здібностей (Б.Г.Ананьєв, Л.С.Виготський, С.Л.Рубінштейн), специфіки процесу розвитку математичних здібностей (Ж.Адамар, Д.Пойя, В.А.Крутецький, О.В.Скрипченко, С.І.Шапіро). Однак, незважаючи на існування великої кількості досліджень феномену творчого мислення, не можна стверджувати, що вони внесли повну ясність у зазначену проблему.
Надзвичайно важливим етапом цілеспрямованого формування творчого мислення в процесі навчання є молодший шкільний вік. У сучасній віковій і педагогічній психології проблема розвитку мислення молодшого школяра займає одне з центральних місць. І це не випадково, тому що дані психолого-педагогічних досліджень свідчать про те, що найбільш активно мислення розвивається саме в період молодшого шкільного віку. Питання цілеспрямованого формування творчого мислення розглядались у роботах Р.Атаханова, В.В.Гагай, З.І.Калмикової, Л.К.Максимова, Н.А.Менчинської та інших. В Україні окремі аспекти проблеми розроблялись у рамках психологічних та педагогічних досліджень Г.О.Баллом, Н.І.Жигайлом, А.Б.Коваленко, Г.С.Костюком, С.Д.Максименком, Л.О.Мойсеєнко, В.О.Моляко, Б.А.Якимчуком. Однак специфіка розвитку творчого математичного мислення дітей молодшого шкільного віку саме на уроках математики залишається нез’ясованою. Немає однозначної відповіді і на питання про критерії розвитку творчого математичного мислення дітей цього віку. Зазначимо, що останнім часом з’явились оригінальні методики, спрямовані на розвиток творчого математичного мислення (В.В.Гагай, СВ.Маслова, Д.М.Нурмагомедов), але в цих методиках автори використовують не основний, а додатковий до шкільної програми матеріал.
На основі аналізу психолого-педагогічної літератури та з урахуванням існуючої практики початкового навчання математики було зроблено висновок про існування суперечності між потребою суспільства у творчих особистостях та недостатньою розробленістю засобів впливу на розвиток творчого мислення, особливо на початкових етапах навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА ТА ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОГО МАТЕМАТИЧНОГО МИСЛЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок