Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Становлення і розвиток нової системи освіти в УСРР у 20-ті роки

Становлення і розвиток нової системи освіти в УСРР у 20-ті роки

Назва:
Становлення і розвиток нової системи освіти в УСРР у 20-ті роки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,87 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна
Липинський Віталій Володимирович
УДК 37(477)"192"
Становлення і розвиток нової
системи освіти в УСРР у 20-ті роки
Спеціальність 07.00.01 - Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня доктора історичних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії слов'ян Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий консультант - доктор історичних наук, професор Носков Володимир Андрійович, професор кафедри історії слов'ян Донецького національного університету
Офіційні опоненти - доктор історичних наук, професор Да-ниленко Віктор Михайлович, завідувач відділом історії культури українського народу Інституту історії України НАН України
- доктор історичних наук, професор Білоцерківський Василь Якович, завідувач кафедри історії України Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди
- доктор історичних наук, професор Епштейн Аркадій Ісакович, професор кафедри політології і історії України Харків-ського національного аерокосмічного уні-верситету ім. М.Є. Жуковського - "ХАІ"
Провідна установа - Київський національний університет імені Тараса Шевченка (кафедра новітньої історії України).
Захист відбудеться "22"червня 2001 р. о___14___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків. пл. Свободи, 4, ауд. ІV-65.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий 21.05.2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Е.П. Пугач
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. З переходом людства до постіндустріальної стадії знання перетворились на головний показник стану суспільства. Загальносвітові тенденції розвитку освіти на початку ХХІ століття обумовили шляхи реформування національної освіти в Україні. Вони, зокрема, передбачають: створення у суспільстві атмосфери загальнодержавного, всенародного сприяння розвитку освіти; відхід від авторитарної педагогіки; забезпечення розвитку освіти на основі прогресивних концепцій; підготовку нового покоління педагогічних кадрів; створення правової і нормативної бази освіти.
Відродження і оновлення національної системи освіти неможливі без вивчення і урахування минулого досвіду, особливо періоду 1920-х років. У цей час відбувалось відродження української культури і освіти як її складової частини, створились умови, які впливали на процес становлення і розвитку нової системи освіти.
Іншим чинником, який об'єктивно стимулював розвиток суспільної думки у напрямку перетворень і реформування освітньої системи, слід вважати активізацію свідомості населення України, потяг до освіти широких народних масс, що забезпечило всенародне сприяння розвитку освіти.
Ще одним об'єктивним фактором, що виконував роль каталізатора освітніх процесів, був розвиток техніки і виробництва, який зумовив попит на освічених і технічно грамотних працівників. Для оволодіння різними спеціальностями в умовах механізованого виробництва необхідна була відповідна професійна підготовка.
До об'єктивних факторів, що стимулювали попит на освіту і тим самим обумовлювали її розвиток, додавались і суб'єктивні обставини. Головними з них необхідно вважати те, що протягом 20-х років розробку концепції та моделі освіти УСРР, їх розбудову і управління системою освіти здійснювали українські патріоти. Це насамперед - Г. Гринько, О. Шумський, М. Скрипник та інші. А також той факт, що у суспільстві було створено атмосферу державної підтримки освіти.
Нині, як і в 20-і роки, відбувається об'єктивно і суб'єктивно обумовлений процес розвитку і реформування системи освіти. Цей процес повинен спиратись на досвід (як позитивний, так і негативний), накопичений освітніми установами у минулому.
Реформування системи освіти в 20-і роки відбувалося на основі власної концепції та моделі освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Становлення і розвиток нової системи освіти в УСРР у 20-ті роки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок