Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРОМАДСЬКА ТА БЛАГОДІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ Г.П.ГАЛАГАНА

ГРОМАДСЬКА ТА БЛАГОДІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ Г.П.ГАЛАГАНА

Назва:
ГРОМАДСЬКА ТА БЛАГОДІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ Г.П.ГАЛАГАНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,44 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
ТКАЧЕНКО ТЕТЯНА ВАЛЕНТИНІВНА
УДК (177. 72 + 364. 46) Галаган Г.П.
ГРОМАДСЬКА ТА БЛАГОДІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Г.П.ГАЛАГАНА
07.00.01 - історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та культури України Переяслав – Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.
Науковий керівник: кандидат історичних наук ЩЕРБАК НАДІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА, професор кафедри історії України Національної академії внутрішніх справ України.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук ВЕРБА ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ, професор кафедри історії Росії Київського національного
університету імені Тараса Шевченка;
кандидат історичних наук СТУПАК ФЕДІР ЯКОВИЧ, доцент кафедри соціальної медицини та охорони здоров’я Національного медичного університету імені О.Богомольця.
Провідна установа: Інститут української археографії та джерелознавства імені М.С.Грушевського НАН України.
Захист відбудеться “25____” квітня_____________ 2003 р. о 14.00_________ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 при Інституті історії України НАН України ( 01001, м. Київ, вул. Грушевського , 4).
З дисертацією можна знайомитися у бібліотеці Інституту історії України НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського , 4).
Автореферат розісланий “___22___” _березня__ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Гуржій О. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розбудова незалежності України активізує досвід діяльності визначних діячів минулих століть, який містить у собі великий творчий потенціал для вирішення сучасних проблем розвитку суспільства. Серед історичних постатей минулого особливу увагу заслуговують особистості, діяльність яких не так давно замовчувалася або перебувала поза межами наукового інтересу дослідників. Саме до них належить і відомий український громадський діяч та меценат, активний учасник підготовки та проведення селянської реформи 1861 р., голова Південно-Західного відділу Російського географічного товариства – Г.П.Галаган. Його плідна громадська діяльність була тісно пов’язана з доброчинністю, спрямованою на поширення початкової та середньої освіти в Україні у другій половині ХІХ ст. Комплексне дослідження на широкій джерельній базі багатогранної діяльності Г.П.Галагана в усіх її напрямках та формах дозволить об’єктивно оцінити його здобутки та визначити місце в історії українського суспільства другої половини ХІХ ст.
На кошти Г.П.Галагана у Києві була заснована середня навчально-виховна установа – Колегія Павла Галагана. Вивчення діяльності Колегії, її принципів організації навчально-виховної діяльності, джерел фінансування допоможе віднайти ефективні методи формування інтелектуального потенціалу молоді, засоби підвищення якості навчання, що вимагає сучасне реформування освітньої галузі.
Актуальність обраної теми зумовлюється також і тим, що громадську та благодійну діяльність Г.П.Галагана вперше обрано предметом окремого наукового дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в межах програми науково-дослідницьких робіт історичного факультету Переяслав-Хмельницького державного університету імені Григорія Сковороди за темою “Національно-політичні та соціально-економічні процеси на українських землях у ХІХ ст.”
Об’єктом дисертаційного дослідження є особа Григорія Павловича Галагана як українського громадського діяча і мецената.
Предметом визначено всю сукупність основних напрямів, форм і методів громадської та благодійної діяльності Г.П.Галагана, її значення для розвитку суспільного життя України другої половини ХІХ ст.
Хронологічні межі дослідження зумовлені специфікою дослідження персоналії і охоплюють період від початку активної громадської діяльності Г.П.Галагана з 1847 р. до кінця життя у 1888 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГРОМАДСЬКА ТА БЛАГОДІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ Г.П.ГАЛАГАНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок