Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Зонна структура та міжзонні переходи у вуглецевих нанотрубках

Зонна структура та міжзонні переходи у вуглецевих нанотрубках

Назва:
Зонна структура та міжзонні переходи у вуглецевих нанотрубках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,98 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.І. МЕЧНИКОВА
Тищенко Сергій Валерійович
УДК 538.911: 538.915: 538.958
Зонна структура та міжзонні переходи у вуглецевих нанотрубках
01.04.02 – теоретична фізика
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико – математичних наук
Одеса 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теоретичної фізики Одеського національного університету імені І.І. Мечникова
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Адамян Вадим Мовсесович
завідувач кафедри теоретичної фізики
Одеського національного університету
імені І.І. Мечникова
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Новіков Віталій Володимирович
завідувач кафедри вищої математики
Одеського національного політехнічного університету
доктор фізико-математичних наук, професор
Покутній Сергій Іванович
директор Іллічівського інституту Одеського національного університету імені І.І. Мечникова
Захист відбудеться „21” грудня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.04 по захисту кандидатських дисертацій в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова (65026, м. Одеса, вул. Дворянська 2, ОНУ імені І.І. Мечникова, Велика Фізична Аудиторія)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського національного університету імені І.І. Мечникова (вул. Преображенська, 24) і в Інтернеті http://theorphys.onu.edu.ua/data/phd_thesis/tishchenko_s_2007.pdf
Автореферат розіслано „ 16 ” листопада 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К 41.051.04, к. ф.-м. н. Базєй О.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Експериментальне дослідження властивостей вуглецевих нанотрубок являє як фундаментальний, так і значний прикладний інтерес. Однак, надійне отримання нанотрубок з певними діаметром та хіральністю (кутом скручування), або, інакше, з певними індексами, до цього часу є складною технологічною проблемою. Оскільки властивості нанотрубок суттєво залежать від індексів, то дуже актуальним є питання ідентифікації нанотрубок в процесі виробництва. Одним з таких методів може бути визначення індексів нанотрубок по оптичним спектрам. Для такої ідентифікації необхідно мати прості, але в той же час надійні, моделі для адекватного опису електронної структури нанотрубок.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі теоретичної фізики та в науково-дослідної лабораторії №14 Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова. Тема дисертації пов’язана з держбюджетними темами: №324 (2003-2005, номер держреєстрації 0103U003790), №368 (з 2006 по теперішній час, номер держреєстрації 0106U001673).
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є розробка точно розв’язуваної квантово-механічної моделі для опису зонної структури і оптичних спектрів одношарових нанотрубок.
Об’єкт дослідження. Одношарові вуглецеві нанотрубки.
Предмет дослідження. Електронні та оптичні властивості вуглецевих нанотрубок.
Методи дослідження. При виконанні роботи застосовувалися методи квантової теорії твердого тіла у поєднані з точно розв’язальним квантово-механічним методом потенціалів нульового радіуса (ПНР), а також наближені методи квантової механіки.
Наукова новизна отриманих результатів. Розвинута в роботі оригінальна модель, яка заснована на методі ПНР, так же як і метод сильного зв’язку, містить єдиний універсальний підгінний параметр, однаковий для всіх нанотрубок, але на відміну від методу сильного зв’язку, повністю враховує геометричну структуру трубок. Зонна структура в рамках цієї моделі отримується порівняно елементарно, але без використання наближення згорнутих зон (zone-folding approximation).
Метод ПНР дозволяє отримати загальні вирази для енергії зонних електронів та коефіцієнта поглинання для одношарових нанотрубок з довільними індексами, і на їх основі побудувати швидкі алгоритми для обчислення електронних характеристик нанотрубок за допомогою звичайних РС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Зонна структура та міжзонні переходи у вуглецевих нанотрубках

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок