Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВАЛЕРІЙ ШЕВЧУК – ДОСЛІДНИК ТА ІНТЕРПРЕТАТОР УКРАЇНСЬКОГО ЛІТЕРАТУРНОГО БАРОКО

ВАЛЕРІЙ ШЕВЧУК – ДОСЛІДНИК ТА ІНТЕРПРЕТАТОР УКРАЇНСЬКОГО ЛІТЕРАТУРНОГО БАРОКО

Назва:
ВАЛЕРІЙ ШЕВЧУК – ДОСЛІДНИК ТА ІНТЕРПРЕТАТОР УКРАЇНСЬКОГО ЛІТЕРАТУРНОГО БАРОКО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,95 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
СОЛЕЦЬКИЙ ОЛЕКСАНДР МАРКІЯНОВИЧ
УДК 821.161.2:7.034.7
ВАЛЕРІЙ ШЕВЧУК – ДОСЛІДНИК ТА ІНТЕРПРЕТАТОР УКРАЇНСЬКОГО ЛІТЕРАТУРНОГО БАРОКО
10. . – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Івано-Франківськ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Інституту філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:доктор філологічних наук, професор Криса Богдана Семенівна, професор кафедри української літератури Львівського національного університету імені Івана Франка.
Офіційні опоненти:доктор філологічних наук, професор Білоус Петро Васильович, професор кафедри української літератури Житомирського державного університету імені Івана Франка;
кандидат філологічних наук
Тарнашинська Людмила Броніславівна,
старший науковий співробітник відділу української літератури XX століття Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.
Захист відбудеться 13 червня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.07 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, Івано-Франківськ, вул. Т. Шевченка, 79.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, Івано-Франківськ, вул. Т. Шевченка, 79).
Автореферат розісланий „ 12 ” травня 2008 року.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради Р.В. Піхманець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У сучасних дослідженнях історії української літератури помітні спроби інтерпретувати художні тексти у їх зіставленні з поетикою попередніх культурно-стилістичних епох, художніх методів, напрямів, наративних моделей, міфологічних структур, жанрових форм, архаїчних образів та символів. Такий підхід зумовлений пошуком певної тяглості літературного процесу.
Активне вивчення генетичних зв’язків та типологічних аналогій в межах національної літератури пов’язане з потужним засвоєнням та практичним застосуванням тих літературознавчих концепцій, що в різний спосіб досліджують функціонування категорії „пам’яті” в текстуальному просторі. Текст розглядається як динамічний, відкритий генеруючий механізм, що зберігає різноманітні коди й має здатність трансформувати їх відповідно до власних перспектив та читацької рецепції.
Принциповим моментом є культурна ідентифікація творів різних періодів, виявлення домінантних світоглядних, аксіологічних, ментальних ознак, що визначали та визначають особливості духовного буття нації в світовому контексті. Логічно, що саме текст стає об’єктом таких досліджень, оскільки він виконує функцію колективної пам’яті і в ньому відображається національна адаптація культурних запозичень. Зіставлення ж текстів різних епох дозволяє простежити актуалізацію канонічних культурних кодів в історичній генезі, виявити характерні для українського літературного контексту світоглядні, духовні, морально-етичні форми самосвідомості.
Творчість Валерія Шевчука презентує особливе заглиблення в історію української культури. Вагоме місце в сфері наукових зацікавлень посідає бароковий пласт української літератури.
Пошук національної ідентичності українського літературного бароко – одна з головних методологічних засад праць Валерія Шевчука, що зібрані у книзі „Муза Роксоланська”. Активна дослідницька та перекладацька діяльність суттєво вплинула на реформування творчого методу письменника.
Барокові літературні традиції у творчості Валерія Шевчука досліджувало багато науковців. Окремі впливи літератури та культури XVI-XVIII століть на прозу письменника розкрито у працях В. Балдинюк, Н. Бєляєвої, Т. Блєдних, А. Горнятко-Шумилович, Н. Городнюк, М. Жулинського, Р. Корогодського, Р. Мовчан, М. Павлишина, Л. Тарнашинської, З.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВАЛЕРІЙ ШЕВЧУК – ДОСЛІДНИК ТА ІНТЕРПРЕТАТОР УКРАЇНСЬКОГО ЛІТЕРАТУРНОГО БАРОКО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок