Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОТО- І ТЕРМОІНДУКОВАНІ ЯВИЩА У ЛЕГОВАНИХ СИЛЕНІТАХ

ФОТО- І ТЕРМОІНДУКОВАНІ ЯВИЩА У ЛЕГОВАНИХ СИЛЕНІТАХ

Назва:
ФОТО- І ТЕРМОІНДУКОВАНІ ЯВИЩА У ЛЕГОВАНИХ СИЛЕНІТАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,24 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 539. 2: 548
ПАНЧЕНКО ТЕТЯНА ВАСИЛІВНА
ФОТО- І ТЕРМОІНДУКОВАНІ ЯВИЩА
У ЛЕГОВАНИХ СИЛЕНІТАХ
01.04.07 - фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Дніпропетровськ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті, Міністерство освіти і науки Украіни.
Науковий консультант | Доктор фізико-математичних наук, професор КУДЗІН Аркадій Юрієвич
Дніпропетровський національний університет, м. Дніпропетровськ, професор кафедри електрофізики
Офіційні опоненти: | Доктор фізико-математичних наук, професор ВЛОХ Орест Григорович,
Інститут фізичної оптики, м. Львів, директор
Доктор фізико-математичних наук, професор
ГНАТЕНКО Юрій Павлович, Інститут фізики НАН України, м. Київ, завідувач відділу оптики та спектроскопії кристалів.
Доктор фізико-математичних наук, професор ЧЕРНЕНКО Іван Михайлович, Дніпропетровський національний університет, м. Дніпропетровськ, професор кафедри радіоелектроніки.
Провідна установа | Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича, відділ радіоспектроскопії, НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 2 ” березня 2001р. о 13 год.30 хв.годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.02 при Дніпропетровському національному університеті (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 10, корпус 11, ауд. 300).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Дніпропетровського національного університету (м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8).
Автореферат розісланий 1 лютого 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 08.051.02 ____________________ Спиридонова І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Розкриття природи оптичних, фотоелектричних та електрофізичних явищ, пов’язаних із глибокими центрами (ГЦ) у силенітах - складова частина проблеми ГЦ, однієї з найбільш інтенсивно досліджуваних у фізиці твердого тіла. Вона полягає у встановленні зв’язків “явище-ГЦ”, визначенні параметрів, які характеризують явища і ГЦ, механізмів керування ними. Її розв’язання створює наукову основу для прогнозування та модифікації властивостей матеріалів. На теперішній час розвинуто уявлення щодо ролі ГЦ у низці явищ, які є основою розробок напів провідникових приладів та інтегральних мікросхем. Проте ГЦ у складних об’єктах, зокрема фоторефрактивних кристалах (LiNbO3, ВaTiО3 та ін.), вивчені мало.
Серед фоторефрактивних кристалів виділяються cиленіти Bi12MO20 (ВМО, де M = Si, Ge, Ti і ряд інших елементів) завдяки притаманному ним високому ступеню інтеграції яскраво виражених фундаментальних фізичних властивостей (електрооптичний ефект, оптична активність, ефект Фарадея, п’єзоефект), а також властивостей, у яких беруть участь ГЦ (фоторефрактивний, фотохромний, фотогальванічний ефекти, фотоелектретний стан та ін.). Ця унікальна інтеграція забезпечує успішне використання ВМО як функціонально активного середовища пристроів опто- і акустоелектроніки, магнітооптики, динамичної голографії, інтегральної оптики, а також зумовлює інтерес до вивчення цих матеріалів.
Висока реакція силенітів на зовнішні дії різного типу є сприятливим фактором для вивчення явищ, пов’язанних із дефектами, а також взаємозв’язку між ними. По відношенню до цього аспекту проблеми ГЦ кристали ВМО можна використовувати як модельні. Домішкові центри, особливо центри сильної локалізації, є цікавими як самостійні об’єкти дослідження, оскільки прояви ГЦ стають більш яскравими та різноманітними у найбільш широкозонних з напівпровідників (наприклад, у Ge, Si, GaP, GaAs). Насамкінець, вивчення ГЦ сприяє розв’язанню завдань модифікації властивостей силенітів шляхом легування. На початку даної роботи (1976 р.) інформація про вплив домішок на властивості силенітів була обмеженою повідомленнями про зменшення оптичного поглинання внаслідок введення Al. Невивченість ролі домішок також диктувала необхідність досліджень.
Актуальність теми. Інтерес до силенітів виник у 70-тих роках, коли було показано можливість їхнього використання для просторово-часової модуляції світла Відтоді постійно поширюється сфера застосування цих матеріалів у функціональній електроніці та динамічній голографії, а також зростає обсяг досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ФОТО- І ТЕРМОІНДУКОВАНІ ЯВИЩА У ЛЕГОВАНИХ СИЛЕНІТАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок