Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ І ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ функціонування інтегрованих структур АПК

ФОРМУВАННЯ І ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ функціонування інтегрованих структур АПК

Назва:
ФОРМУВАННЯ І ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ функціонування інтегрованих структур АПК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,21 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.В. ДОКУЧАЄВА
САХНО Людмила Анатоліївна
УДК 631.151.6:631.145
ФОРМУВАННЯ І ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ функціонування інтегрованих структур АПК
Спеціальність 08.07.02 – Економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійській державній агротехнічній академії Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Амбросов Володимир Якович,
завідувач Харківського відділу науково-виробничих формувань Інституту аграрної економіки УААН
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
старший науковий співробітник,
заслужений економіст України
Коденська Марія Юхимівна,
Інститут аграрної економіки УААН,
головний науковий співробітник
 
кандидат економічних наук, доцент,
Садиков Мурат Абдикасович,
Харківський національний аграрний
університет ім. В.В. Докучаєва,
завідувач кафедри економічної теорії
Провідна установа: Миколаївський державний аграрний університет, кафедра економіки сільського господарства, Міністерства аграрної політики України (м. Миколаїв).
Захист відбудеться 14 січня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 у Харківському національному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, Харківська область, Харківський район, п/в “Комуніст -1”, корпус 1, аудиторія 213.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, Харківська область, Харківський район, п/в “Комуніст -1”, корпус 1.
Автореферат розісланий 13.12. 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В. Македонський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Як показав досвід роботи агропромислових структур ні одна з них в умовах ринку не може розвиватись успішно, функціонуючи відокремлено. Формування єдиних по цілі і економічних інтересів інтегрованих структур визване необхідністю створення конкурентоспроможного продовольчого ринку в Україні, підвищенням продовольчої безпеки і рівня харчування населення. Створення інтегрованих структур, починаючи з підприємства і закінчуючи регіонами, дозволить розширити робочі місця безпосередньо в містах виробництва продукції і її переробки. Створення системи організаційно-технологічних і економічних взаємовідносин на основі інтеграції дозволить найбільш повно використовувати потужності переробної промисловості, урівноважити диспаритет цін, забезпечити еквівалентний обмін між підприємствами АПК по всьому технологічному ланцюгу від поля і ферми до споживача.
Аналіз роботи інтегрованих структур показав, що вони мають більш високі економічні показники. Питома вага прибуткових господарств серед них вища в 1,5-2 рази. Це означає, що такі агроформування можуть забезпечити реальне підвищення доходів сільських жителів і зміцнення місцевих бюджетів.
Вважаємо, що на цей час для інтенсивного розвитку інтеграції в АПК країни є сприятливі умови. Затверджена власність на землю і майно. Наявність приватної власності дозволить залучити інвесторів для розвитку таких структур. Законодавча база дозволяє організувати спільне виробництво за участю сільських товаровиробників з правом використання майна переробних цехів і заводів, залучати іноземний капітал і кредити.
Створення ефективної системи інтеграції, яка здатна ефективно впливати на постреформові процеси реструктуризації агропромислового комплексу, повинна бути здійснена з обґрунтуванням умов для її розвитку, становленням напрямків і форм горизонтальної і вертикальної інтеграції в регіонах, економічним регулюванням, що забезпечує спільну зацікавлену діяльність всіх структур АПК в ринкових умовах. Раціональне використання різноманітних форм інтеграції виробництва створює передумови для підвищення продуктивності праці, зниження собівартості продукції, підвищення доходності і конкурентоспроможності галузей АПК.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ функціонування інтегрованих структур АПК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок