Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: Формування ефективного механізму функціонування системи оподаткування сільськогосподарських підприємств

Загрузка...

Формування ефективного механізму функціонування системи оподаткування сільськогосподарських підприємств / сторінка 5

Назва:
Формування ефективного механізму функціонування системи оподаткування сільськогосподарських підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,14 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

В другому розділі "Стан і ефективність оподаткування аграрних підприємств" представлені стан, тенденції розвитку і вплив системи оподаткування на ефективність функціонування підприємств АПК. Система оподаткування в Україні є сукупність податків, зборів та інших платежів у бюджет, а також внесків у державні цільові фонди.
Зроблено аналіз впливу системи оподаткування на економіку аграрних підприємств в АР Крим, аналіз показників надходжень у Зведений бюджет у розрізі платежів ДПА в АР Крим. Кошти, виділені в Зведеному бюджеті АР Крим на сільське господарство в порівнянні з іншими галузями і статтями витрат у процентному відношенні мізерно малі, і з 2001 року складають менш 1% від загальної суми витрат у зведеному бюджеті.
З допомогою фіксованого сільськогосподарського податку, як єдиного для сільськогосподарських підприємств, вдалося спростити податковий механізм і захистити сільськогосподарське виробництво від зайвого оподаткування. Однак даний податок не враховує багатьох факторів, що істотно впливають на господарську діяльність.
В Україні спостерігається часта зміна законодавства в області оподаткування, що говорить про її нестабільність і недосконалість. У черговий раз призупинений спеціальний режим оподаткування діяльності в сфері сільського і лісового господарства, а також рибальства, що поліпшує фінансове положення сільгосппідприємств. З 1 січня 2005 року платники фіксованого сільськогосподарського податку сплачують усі соціальні внески і відрахування в пенсійний фонд. Законодавство в області оподаткування підняло критерії реєстрації у якості платників фіксованого сільськогосподарського податку. Позитивними факторами є: зниження розмірів ставок фіксованого сільськогосподарського податку в 3,33 рази, що вступили в силу з 1 січня 2005 року; нарахування збору на обов'язкове пенсійне страхування по спеціальній ставці для платників фіксованого сільськогосподарського податку; зниження основної ставки податку з прибутку з 30% до 25%.
З періоду уведення фіксованого сільськогосподарського податку збиток від усієї діяльності сільськогосподарських підприємств поступово знижувався. До 2003 року більше половини сільськогосподарських підприємств працювали зі збитком, причому в загалі рентабельна була лише продукція рослинництва і відповідно збиткова продукція тваринництва. Лише В 2004 і 2005 роках сільськогосподарські підприємства спрацювали з прибутком відповідно в 195,4 млн. грн. і 351,6 млн. грн. від усієї діяльності, хоча по колишньому зберігається загальна тенденція збитковості тваринництва. Система оподаткування в аграрній сфері з прийняттям фіксованого сільськогосподарського податку позитивно відбилася на функціонуванні підприємств: спостерігається загальна тенденція зниження податкового навантаження на сільськогосподарські підприємства, зменшення частки податків у виручці, значне зниження суми податкових платежів у розрахунку на одне господарство, наприклад знизилася сума податкових і обов'язкових неподаткових платежів приходяться на 1 га сільськогосподарських угідь у середньому на 65% (табл. 1).
Рівень податкомісткості по нарахованих податках хоча і значно зменшився в порівнянні з попередніми аналізованими періодами, однак не є оптимальним для низькорентабельного і найчастіше збиткового сільськогосподарського виробництва.
Є безліч істотних чинників, що впливають на низький рівень податкового потенціалу сільськогосподарської галузі в цілому, що не дозволяють їй одержувати достатній рівень прибутковості для розширеного відтворення. Одним з них є відсутність державної політики по досягненню паритетності цін на промислову і сільськогосподарську продукцію, що не дозволяє вигідно реалізувати зроблену продукцію. Ціни безпосередньо зв'язані з податками. Виробник знаходиться в безвихідній ситуації при недостачі фінансових ресурсів, і змушений реалізовувати продукцію за заниженими цінами трейдерам-посередникам. У результаті навіть у високо врожайні роки, при ефективній господарській діяльності сільськогосподарські підприємства мають низький рівень рентабельності, високі розміри недоотриманого прибутку, і як результат низький податковий потенціал.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Формування ефективного механізму функціонування системи оподаткування сільськогосподарських підприємств

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок