Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: Формування ефективного механізму функціонування системи оподаткування сільськогосподарських підприємств

Формування ефективного механізму функціонування системи оподаткування сільськогосподарських підприємств / сторінка 9

Назва:
Формування ефективного механізму функціонування системи оподаткування сільськогосподарських підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,14 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
При цьому сільськогосподарські підприємства не будуть платити податок із власників транспортних засобів і інших самохідних машин та механізмів, плату за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності, збір за геолого-розвідницькі роботи, виконані за рахунок державного бюджету, комунальний податок, збір за спеціальне використання природних ресурсів (щодо користування водою для потреб сільського господарства).
У податкову стратегію по розвитку аграрних підприємств пропонуємо включати пункти по підвищенню рентабельності підприємств і на основі цього давати прогноз розвитку податкової системи аграрних формувань. Важливим кроком у цьому напрямку є удосконалювання і розширення інфраструктури Аграрного фонду, що займається допомогою в просуванні сільськогосподарської продукції споживачу на вигідних умовах, минаючи посередників. Дана міра спрямована на збільшення оподаткованої бази і податкоспроможності сільськогосподарських підприємств у перспективі, що дозволить сільгоспвиробнику реалізовувати продукцію на вигідних умовах минаючи посередників-перекупників і в результаті значно збільшувати прибуток. Саме системний підхід до оподаткування дозволить оптимізувати як фіскальну, так і регулюючу функції податків, тому що в даний час існує велика кількість неподаткових факторів, що істотно впливають на платоспроможність підприємств, у тому числі щодо податкової дисципліни, у напрямку яких необхідно проводити роботу з їх виявлення і нейтралізації.
ВИСНОВКИ
1. Існуюча система оподаткування вимагає визначення послідовної концепції її реформування, тому що основними проблемами податкової політики залишаються нестабільність і недосконалість податкового законодавства, нерівномірність податкового навантаження. Ключовим напрямком реформування податкової системи є орієнтація на стабільний економічний зріст, формування сприятливого середовища для ефективного розвитку агропромислового комплексу, превалюванні дії регулюючої функції податків над фіскальною.
2. Механізм функціонування оподаткування аграрних підприємств - це сукупність економічних, законодавчих і соціально-психологічних взаємин держави і платника податків, що забезпечують ефективне виконання функцій податків, у вигляді системи податкових і обов'язкових неподаткових платежів, з урахуванням об'єкта, суб'єкта оподаткування, ставок податків, пільг, санкцій, термінів і умов платежів, стосовно до сільськогосподарських підприємств. У результаті проведеного дослідження вважаємо за доцільне виділення двох функцій оподаткування: фіскальної і регулюючої.
3. Комплексний методичний підхід дослідження оподаткування передбачає використання методики податкового аналізу діяльності підприємств, методики визначення податкового навантаження на підприємства, методів статистичних угруповань, порівняльного економічного аналізу, кореляційно-регресійного аналізу й експертних оцінок. Оцінка ефективності оподаткування сільськогосподарських підприємств робиться за допомогою зіставлення показників абсолютного і відносного податкового навантаження з показниками результативності економічної діяльності аграрних підприємств.
4. Виділено декілька періодів розвитку спеціалізованого оподаткування аграрних підприємств. Період до введення фіксованого сільськогосподарського податку характеризувався визначеними пільгами і специфікою вичислення і сплати податку з прибутку, податку на землю і податку з власників транспортних засобів. З прийняттям Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" поступово стало зменшуватися податкове навантаження. Надалі, з продовженням терміну його дії, введено додаткове оподаткування прибутку від несільськогосподарських видів діяльності. Позитивними є зміни, якими встановлені зменшені ставки фіксованого сільськогосподарського податку, але одночасно підняті критерії реєстрації платників фіксованого сільськогосподарського податку і додатково встановлена сплата всіх соціальних внесків і відрахувань у пенсійний фонд, що впливає на діяльність підприємств. В черговий раз припинений спеціальний режим оподаткування діяльності в сфері сільського господарства, який би поліпшив фінансове положення сільгосппідприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Формування ефективного механізму функціонування системи оподаткування сільськогосподарських підприємств

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок