Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИСИПАТИВНЕ НАГРІВАННЯ ТЕКУЧОГО СЕРЕДОВИЩА В КАНАЛІ

ДИСИПАТИВНЕ НАГРІВАННЯ ТЕКУЧОГО СЕРЕДОВИЩА В КАНАЛІ

Назва:
ДИСИПАТИВНЕ НАГРІВАННЯ ТЕКУЧОГО СЕРЕДОВИЩА В КАНАЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,23 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство освіти і науки України
Національна металургійна академія України
Горячкін Вадим Миколайович
УДК 662.995
ДИСИПАТИВНЕ НАГРІВАННЯ ТЕКУЧОГО СЕРЕДОВИЩА В КАНАЛІ
05.14.06 – технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ
2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному центрі аерокосмічної освіти молоді України та Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна
Науковий керівник: | д.т.н., проф. Коваль Володимир Павлович,
Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна, професор кафедри "Теплотехніка"
Офіційні опоненти: |
д.т.н., проф. Павлюченков Ігор Олександрович,
Дніпродзержинський державний технічний університет,
ректор
к.т.н., с.н.с. Веселовський Володимир Борисович,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри прикладної газової динаміки та тепломасообміну
Провідна установа: | Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", кафедра теплотехніки, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться 05.04.2005 р. о 12-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .084.03 Національної металургійної академії України за адресою: пр. Гагаріна, , м. Дніпропетровськ, 49600.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної металургійної академії України за адресою: пр. Гагаріна, , м. Дніпропетровськ, 49600.
Автореферат розісланий 04.03.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.т.н., проф. |
Л.В. Камкіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисипація енергії в текучому середовищі обумовлена тертям на обтікаємих поверхнях, супроводжується втратами кінетичної енергії потоку, підвищенням температури рідини в гідродинамічних підшипниках, ротаційних віскозиметрах, зменшенням гідравлічного ККД машин. Аеродинамічне нагрівання літальних апаратів є суттєвою перешкодою збільшенню їх швидкості.
Відомим дисипативним нагрівачем була установка Джоуля для визначення еквівалента тепла і роботи. Дисипативне нагрівання з розділенням газу на холодний і гарячий відбувається в трубі Ранка-Хілша. Пізніше з’явились аеродинамічні нагрівачі повітря в замкненому каналі з нагнітачем-вентилятором. В останні роки запропоновані теплогенератори нагрівання рідини в циркуляційному контурі. Але до теперішнього часу відсутні науково обґрунтовані методи розрахунку дисипативного нагрівання текучого середовища, а втрати кінетичної енергії в каналах визначаються за емпіричними формулами.
Дисертаційна робота присвячена дослідженню дисипативного нагрівання текучого середовища, з’ясуванню механізму генерації і переносу тепла в нагрівальних каналах та створенню методу розрахунку такого нагрівання.
Актуальність теми. Внаслідок підвищення вартості та за умов дефіциту енергоресурсів, відновлення та заміни значної частини обладнання зросла важливість проблеми удосконалення технологій одержання і використання енергії в новому поколінні машин. Появою, а потім швидким розвитком ЕОМ створена технічна база числових розрахунків з використанням законів теплофізики для оптимізації форми, розмірів і режиму руху текучого середовища в каналах. Такий шлях дозволяє в більшості випадків досягти значної економії енергоресурсів за умов недорогої реконструкції.
Але можливості використання числових методів розрахунку обмежені відсутністю загальноприйнятих підходів до визначення коефіцієнтів переносу (в’язкості, теплопровідності) для турбулентного потоку, тому до теперішнього часу базовими залишаються емпіричні залежності.
Оскільки дисипація в каналах обумовлює зменшення гідравлічного ККД машин та використовується при генерації тепла, її дослідження є актуальним для теплоенергетики.
Мета і задачі дослідження.
Мета дослідження – підвищення ефективності дисипативного нагрівання, розробка дисипативних нагрівачів і створення методики розрахунку їх характеристик.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ДИСИПАТИВНЕ НАГРІВАННЯ ТЕКУЧОГО СЕРЕДОВИЩА В КАНАЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок