Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ураження кишечника при ревматоїдному артриті у дітей і застосування пробіотиків у комплексному санаторно-курортому лікуванні

Ураження кишечника при ревматоїдному артриті у дітей і застосування пробіотиків у комплексному санаторно-курортому лікуванні

Назва:
Ураження кишечника при ревматоїдному артриті у дітей і застосування пробіотиків у комплексному санаторно-курортому лікуванні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,32 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Кримський державний медичний університет ім.С.І.Георгієвського
Осадча Олена Іванівна
УДК 616. 34-008.8:616.72-002.77-053.2/6
Ураження кишечника при ревматоїдному артриті у дітей і застосування пробіотиків у комплексному санаторно-курортому лікуванні
14.01.10 - Педіатрія
Автореферат
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь – 2000.
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті ім.С.І.Георгієвського МОЗ України
Науковий керівник доктор медичних наук, Професор ІВанова Маргарита Василівна
Кримськоий державний медичний університет ім.С.І.Георгієвського
МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної педіатрії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор ДРИНЕВСЬКИЙ Микола
Павлович, директор Українського науково-дослідного інституту
дитячої курортології та фізіотерапії МОЗ України
доктор медичних наук, професор ЛЕБЕДЄВА Тетяна Георгіївна,
провідний науковий співробітник Кримського республіканського
науково-дослідного інституту фізичних методів лікування та
медичної кліматології ім.І.М.Сєченова МОЗ АР Крим
Провідна установа - Український НДІ охорони здоров'я дітей і підлітків АМН
України, м.Харків
Захист відбудеться 24 жовтня 2000 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.600.01 в Кримському державному медичному університеті ім.С.І.Георгієвського (95006, м.Сімферополь, бул.Леніна 5/7)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кримського державного медичного університету ім.С.І.Георгієвського (95006, м.Сімферополь, бул.Леніна 5/7)
Автореферат розісланий 23 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Хрєнов О.А.
. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ювенільний ревматоїдний артрит (ЮРА) за своїм соціальним значенням займає провідне місце серед дифузних захворювань сполучної тканини в зв'язку з його великим поширенням і високою інвалідизацією хворих . В зв'язку з цим актуальним в теперішній час є детальне дослідження ланок патогенезу ЮРА, пошук нових критеріїв діагностики і вдосконалення лікування цього захворювання.
Достатнє висвітлення у сучасній літературі отримали питання поширеності, етіології, патогенезу, патоморфології, клінічних проявів з ураженням серця, легень, нирок при ревматоїдному артриті. Разом з тим, мало уваги приділено стану шлунково-кишкового тракту при ревматоїдному артриті у дітей і, зокрема, ураженню кишечника, який завжди чутко реагує на патологічний процес і бере участь у реакціях адаптації і компенсації хворого організму [Насонова В.А., Сайковский Р.С., 1998; Фризен Б.Н., 1999]. Ось чому вивчення стану кишечника при ревматоїдному артриті є акутальним завданням.
Кишечник неможливо розглядати поза зв'язку з імунною системою цього органу. В товщині слизової оболонки травного тракту, перш за все, кишечника, знаходяться численні утворення імунної системи. За даними морфологів, приблизно чверть маси кишечника складає лімфоїдна тканина, а в його епітеліальному покриві на долю лімфоцитів приходиться 20% клітин. В теперішній час кишечник розглядається як центральний лімфоїдний орган, як важливий орган В-системи імунітету [Макарова С.Г., Катосова Л.К., 2000; Фризен Б.Н., 1998].
Ряд дослідників вважають, що кишкові чинники можуть служити пусковими в розвитку РА у генетично схильних до нього осіб, при антигенному впливу бактеріальної флори кишечника на лімфоїдну тканину кишки, що призводить до запуску механізмів хронічного імунного запалення.
У сучасній літературі є поодинокі роботи, які висвітлюють вплив лікарських препаратів на слизову шлунково-кишкового тракту, а морфологічне дослідження кишечника до останнього часу мало на меті - виявлення амілоїдозу. В той же час відсутні роботи, які б характеризували особливості стану кишечника у дітей з ревматоїдним артритом, ураження кишечника як первинного прояву хвороби, залежність кишкових розладів від форми захворювання і ступеня тяжкості ревматоїдного процесу.
В останні роки стан мікрофлори шлунково-кишкового тракту (ШКТ) привертає увагу дослідників, які займаються вивченням самих різних фізіологічних і патологічних процесів в організмі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Ураження кишечника при ревматоїдному артриті у дітей і застосування пробіотиків у комплексному санаторно-курортому лікуванні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок