Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дослідження структури і експлуатаційних властивостей економнолегованої високоміцної сталі для різних умов експлуатації

Дослідження структури і експлуатаційних властивостей економнолегованої високоміцної сталі для різних умов експлуатації

Назва:
Дослідження структури і експлуатаційних властивостей економнолегованої високоміцної сталі для різних умов експлуатації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,45 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Запорізький національний технічний університет
Бриков Андрій Миколайович
УДК 669.018:620.178.16
Дослідження структури і експлуатаційних властивостей економнолегованої високоміцної сталі для різних умов експлуатації
05.16.01 - Металознавство та термічна обробка металів
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Запоріжжя - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник
- доктор технічних наук, професор Коваль Анатолій Данилович, Запорізький національний технічний університет, проректор, завідувач кафедрою “Фізичне матеріалознавство”.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор, Луньов Валентин Васильович, Запорізький національний технічний університет, директор Фізико-технічного інституту;
- кандидат технічних наук, Спектор Яків Ісаакович, Український науково-дослідний інститут спеціальних сталей сплавів та феросплавів (м. Запоріжжя), завідувач лабораторії “Фізичне металознавство”.
Провідна установа – Національна металургійна академія України Міністерства освіти і
науки України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “21“ грудня 2005 р. о 13°° годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д17.052.01 в Запорізькому національному технічному університеті (ЗНТУ) за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул.. Жуковського, 64, ауд.153.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ЗНТУ.
Автореферат розісланий “ 18 ” листопада 2005 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д17.052.01 д.т.н., проф. Внуков Ю.Н.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Досягнутий на сьогодні рівень механічних властивостей середньовуглецевих високоміцних сталей після гартування і низького відпускання відповідає наступним показникам: ув = 1,8-1,9 ГПа, у0,2 = 1,5-1,6 ГПа, д = 8-9 %, Ш = 30_%, KCU = 35-40 Дж/см2, 52-53 HRC. Якщо міцність і пластичність в основному задовольняють виробництво, то ударна в'язкість на рівні 35-40 Дж/см2 недостатня для надійної роботи відповідальних деталей. Підвищення ударної в'язкості хоча б до 50 Дж/см2 є актуальним завданням металознавства. Крім того, для умов експлуатації, коли деталі мають бути зносостійкими, їх твердість на рівні 53 HRC є недостатньою.
Аналіз кращих вітчизняних та закордонних марок високоміцних сталей цього класу, які застосовують для деталей відповідального призначення, свідчить, що кожна з них за поєднанням міцності, твердості, зносостійкості та ударної в'язкості (конструкційна надійність), поступається сталі ДИ74-Ш (а.с. 945221). Перші експерименти показали, що після гартування і низького відпускання твердість, зносостійкість і ударна в'язкість цієї сталі знаходяться на рівні: ув = 2,0 ГПа, у0,2 = 1,8 ГПа, д = 10 %, ш =40 %, KCU  Дж/см2 при 56 HRC.
Однак, з урахуванням того факту, що сталь порівняно нова і маловивчена, необхідно було провести спрямовані дослідження з визначення всього комплексу її фізико-механічних властивостей і впливу на них термічної обробки, без чого ця високоміцна економнолегована сталь не могла бути рекомендована до використання як матеріал для деталей відповідального призначення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт ЗНТУ ДБ 05018 ''Розробка на основі експериментальних та теоретичних досліджень методології одержання у високоміцних економно легованих та інструментальних сталях оптимального комплексу міцнистних, пластичних та триботехнічних властивостей для різних умов навантаження'', номер державної реєстрації 0198U002606. Бриков А.М. був науковим співробітником цієї роботи.
Мета і задачі дослідження. Для визначення області раціонального використання високоміцної сталі ДИ74-Ш і розробки технологічних процесів виготовлення з неї деталей відповідального призначення необхідно було з'ясувати технологічні, фізико-механічні властивості і зносостійкість сталі для будь-якого можливого структурного стану. Саме це і було метою роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Дослідження структури і експлуатаційних властивостей економнолегованої високоміцної сталі для різних умов експлуатації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок