Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНСТИТУТ ЗАЙНЯТОСТІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ

ІНСТИТУТ ЗАЙНЯТОСТІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ

Назва:
ІНСТИТУТ ЗАЙНЯТОСТІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,79 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут соціології Національної академії наук України
Галицький Володимир Михайлович
УДК 316.334.22
ІНСТИТУТ ЗАЙНЯТОСТІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ — 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті соціології Національної академії наук України.
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор
Саєнко Юрій Іванович, Інститут соціології НАН України, завідувач відділу
Офіційні опоненти:
доктор соціологічних наук, професор Пилипенко Валерій Євгенович, Інститут соціології НАН України, головний науковий співробітник
кандидат соціологічних наук, доцент Тарабукін Юрій Орестович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри галузевої соціології факультету соціології
Захист відбудеться 20.06.2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 01021, вул. Шовковична, 12, м. Київ.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціології НАН України за адресою: 01021 вул. Шовковична, 12, м. Київ.
Автореферат розісланий 14.05.2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Стукало С. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реформування ринку праці є важливою складовою соціально-економічних перетворень, які здійснюються в Україні.
Здійснення цілей соціальної політики у сфері зайнятості вимагає всебічного врахування й комплексного використання всього спектра чинників та механізмів, здатних сприяти розв’язанню поставлених завдань. Нині вітчизняний ринок праці перебуває на етапі формування та розвитку з усіма властивими цьому періоду особливостями. Тривалий процес формування ринку праці вимагає нових підходів до аналізу сфери соціально-трудових відносин, котрі враховують специфіку української перехідної економіки. Мова йде про необхідність урахування особливостей та характеру змін у структурі зайнятості, значних масштабів прихованого безробіття, значної зайнятості у неформальному секторі економіки тощо. Сказане вище потребує системного аналізу як кількісних, так і якісних параметрів реальної ситуації на ринку праці України.
Особливої актуальності за сучасних умов перехідної економіки набуває дослідження функціонування й розвитку національного інституту зайнятості, особливостей соціальної політики у сфері зайнятості, перспективних тенденцій інституціоналізації зайнятості населення, соціальних пріоритетів даного інституту. Також вельми важливим вбачається дослідження ринку праці як головного чинника впливу на зайнятість населення, форми зайнятості на ринку праці, механізму регуляції останньої тощо.
В цьому плані, складність та багатоаспектність поставлених питань потребують розроблення і розв’язання низки як теоретико-методологічних, так і практичних завдань зазначеної проблеми.
Йдеться про врахування характеру змін соціальної політики щодо розвитку інституціональних видів і форм оптимальної зайнятості; особливостей сегментації ринку праці за формами власності й соціального статусу зайнятих на ньому; досвіду функціонування інституту зайнятості на теренах Європейського Союзу.
Невипадково актуальність теоретико-пізнавального та прикладного підходів до дослідження даної проблематики привертає увагу багатьох вчених.
Загальні питання формування та розвитку ринку праці, регуляції зайнятості за умов поглиблення його структурної неоднорідності розглядаються у працях вітчизняних та зарубіжних науковців. Усебічно досліджуються закономірності розвитку капіталістичної економічної системи у фундаментальних працях таких видатних представників економічної науки як А.Сміт, Д.Рікардо, К.Маркс, А. Маршалл, Дж.М.Кейнс та інших. У роботах Л.Абалкіна, Д.Богині, В.Врублевського, М.Волгіна, А.Гальчинського, М.Долішного, П.Єщенка, Ю.Пахомова, А.Пекіна, В.Секретарюка, Г.Слезінгера та інших окреслено загальні контури цілісної моделі ринку праці як відображення нових соціально-економічних закономірностей, але без виявлення сталих внутрішніх причинно-наслідкових зв’язків, а також без заглиблення у сутність проблем сучасного ринку праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІНСТИТУТ ЗАЙНЯТОСТІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок