Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ

ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,14 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЛЬВІВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ
ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ПЕРЕСОЛЯК Владислав Юрійович
УДК 351.711:332.33 (1-2) (477)
ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ
25.00.02 – механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
ЛЬВІВ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України Національної Академії наук України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
ЛЕСЕЧКО Мирон Дмитрович, завідувач кафедри
державного управління та місцевого самоврядування
ЛРІДУ НАДУ при Президентові України
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, член-кореспондент УААН
ГУЦУЛЯК Григорій Дмитрович,
провідний науковий співробітник Івано-Франківського
інституту агропромислового виробництва
кандидат наук з державного управління,
АРТИМ Іванна Іванівна, доцент
кафедра менеджменту організації ЛРІУ НАДУ при
Президентові України
Провідна установа: Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України
Захист відбудеться 22 червня 2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.860.01 Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 79491, Львів, смт. Брюховичі, вул. Сухомлинського, 16.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 79491, Львів, смт. Брюховичі, вул. Сухомлинського, 16.
Автореферат розісланий 20 травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Каляєв А.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні роки помітно зріс інтерес до регулювання земельних відносин у містах, де активно відбувається процес приватизації землі, в чому дуже зацікавлена держава як на етапі купівлі-продажу землі (через конкурси, аукціони), так і в процесі повсякденного її використання, за рахунок чого місцеві бюджети поповнюються коштами від плати за землю. До того ж надходження до місцевих і державного бюджетів від плати за землі населених пунктів вдвічі більші, ніж від земель сільськогосподарського призначення, хоча останні займають у вісім разів більшу площу у земельному фонді країни.
До земель населених пунктів, передусім міст, на сьогодні спрямована особлива увага ще й тому, що тут проживає більша частина населення країни, яке в ході приватизаційних процесів стає щораз більше причетним до землі. Тому з боку міських земельних органів на сучасному етапі спостерігається посилений інтерес до управління земельними ресурсами.
Значну увагу необхідно приділяти проблемам оптимізації і раціонального використання природних ресурсів у місцях проживання людей, тобто в населених пунктах. Адже на порівняно невеликій площі, всього 7,1 млн. га, або 11,9% від земельного фонду країни, зосереджено все населення України, а також розміщена основна маса капіталовкладень (виробничі, адміністративні, культурно-побутові підприємства, організації й установи).
Особливістю цільового призначення цих земель є забезпечення різноманітних потреб суб’єктів земельних відносин населених пунктів. Багатогранність призначення земель населених пунктів вимагає й належного правового режиму регулювання земельних відносин, особливо в період їх реформування та введення різних форм власності на землю.
На сучасному етапі, в умовах реформування земельних відносин, відновлення приватної форми власності на землю, визначення її грошової вартості та створення ринку землі виникає нагальна потреба в детальному вивченні земель міст за єдиним державним підходом щодо їх використання на заміну існуючому відомчому. Наявність приватної форми власності на землю вимагає абсолютно нового підходу до розробки проектів забудови міст та здійснення самого містобудівного процесу.
Як відомо, проекти планування та забудови населених пунктів розроблялись, коли система регулювання використання та забудови земель міст, селищ міського типу і сільських населених пунктів історично склалася за часів виключно державної власності на землю, а землекористування здійснювалось безкоштовно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок