Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Конструювання знімних пластинчастих протезів з врахуванням анатомо-фізіологічних особливостей порожнини рота у осіб геронтологічного віку

Конструювання знімних пластинчастих протезів з врахуванням анатомо-фізіологічних особливостей порожнини рота у осіб геронтологічного віку

Назва:
Конструювання знімних пластинчастих протезів з врахуванням анатомо-фізіологічних особливостей порожнини рота у осіб геронтологічного віку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,73 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
МАКАРОВ ЮРІЙ ПЕТРОВИЧ
УДК 616.314-089.23-77-053.9.612.31
Конструювання знімних пластинчастих протезів з врахуванням анатомо-фізіологічних особливостей порожнини рота у осіб геронтологічного віку
 
14.01.22 - стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук

Київ – 2006
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
в Національному медичному університеті імeнi О.О.Богомольця
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор
Неспрядько Валерій Петрович,
Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, кафедра ортопедичної стоматології, завідувач.
Офіційні опоненти:
-
доктор медичних наук, доцент Бідa Віталій Іванович, кафедра ортопедичної стоматології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, професор.
-
доктор медичних наук, професор Рожко Микола Михайлович, кафедра стоматології факультету післядипломної освіти Івано-Франківського державного медичного університету, завідувач.
Провіднa установa: Українськa медичнa стоматологічнa академія МОЗ України (м.Полтава).
Захист відбудеться “ 19 ” жовтня 2006р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.05 при Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця: 03057, м. Київ-57, вул. Зоологічна, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О.Богомольця: 03057, м. Київ-57, вул.Зоологічна, 1.
Автореферат розісланий “ 4 ” вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доцент О.І.Остапко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У відновленні функції зубощелепної системи важливе місце займає протезування геронтологічних пацієнтів після повної втрати зубів. Втрата всіх зубів спричиняє не тільки анатомічні і функціональні порушення зубощелепного апарату, а й негативно впливає на ряд життєвих процесів організму.
На межі нового століття кількість осіб літнього і похилого віку пропорційно збільшилась в усьому світі. Так, у 1980 році число 75-літніх людей дорівнювало 376 мільйонів, до 2000 року ця цифра подвоїлась, а до 2025 року збільшиться і буде мати місце зміна вікової структури населення в усьому світі (Кюнцель В., 1990).
Постаріння населення є одним з несприятливих аспектів розвитку суспільства і в Європейському регіоні, тому що окрім зниження трудового потенціалу, породжує важливі проблеми перед системою охорони здоров’я. В Україні на початок 2003 року, за даними Державного комітету статистики, на кожну тисячу працездатного населення припадало 699 людей літнього віку. На кінець 2003 року осіб віком понад 75 років налічувалось у державі майже 21% постійного населення, що означає дуже високий рівень демографічної старості суспільства (Тимченко О.І., Личак О.В., 2006).
Пацієнти 75-81 років – одна з найбільш частих вікових категорій хворих, які звертаються за ортопедичною стоматологічною допомогою. В цьому віці нерідко спостерігається втрата всіх зубів, виражена атрофія, а іноді відсутність альвеолярних відростків щелеп, зміни слизової оболонки порожнини рота, нерідко має місце тремор нижньої щелепи, зміна тонусу жувальних м’язів, змінюються склад та властивості ротової рідини. Надмірна рухливість слизової оболонки протезного ложа заважає отриманню точного відбитка, є причиною її постійного травмування протезом. Інші труднощі пов’язані з крайньою нестійкістю базисів протезів під час визначення центральної оклюзії. Також з віком у хворих зменшується можливість оволодіння новими типами жувальних рухів (Осман И.М., Єрис Л.Б., 2000).
У зв’язку з цим адаптація до повних знімних протезів у людей похилого віку відбувається повільно і з труднощами. Суперечливість і недостатність даних щодо тактики ортопедичного стоматологічного лікування геронтологічних хворих після повної втрати зубів, яка супроводжується віковими змінами зубощелепного апарату, зумовлюють актуальність даної теми в клініці ортопедичної стоматології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Конструювання знімних пластинчастих протезів з врахуванням анатомо-фізіологічних особливостей порожнини рота у осіб геронтологічного віку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок