Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СПОСОБУ ОХОРОНИ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК ПРИ КОМБІНОВАНІЙ СИСТЕМІ РОЗРОБКИ ПОЛОГИХ ПЛАСТІВ НА ВЕЛИКИХ ГЛИБИНАХ

ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СПОСОБУ ОХОРОНИ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК ПРИ КОМБІНОВАНІЙ СИСТЕМІ РОЗРОБКИ ПОЛОГИХ ПЛАСТІВ НА ВЕЛИКИХ ГЛИБИНАХ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СПОСОБУ ОХОРОНИ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК ПРИ КОМБІНОВАНІЙ СИСТЕМІ РОЗРОБКИ ПОЛОГИХ ПЛАСТІВ НА ВЕЛИКИХ ГЛИБИНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,83 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МЕДЯНИК ВОЛОДИМИР ЮРІЙОВИЧ
УДК 622.273.116:622.268.6
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ
СПОСОБУ ОХОРОНИ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК
ПРИ КОМБІНОВАНІЙ СИСТЕМІ РОЗРОБКИ ПОЛОГИХ ПЛАСТІВ НА ВЕЛИКИХ ГЛИБИНАХ
Спеціальність: 05.15.02 - “Підземна розробка родовищ
корисних копалин”
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі підземної розробки родовищ у Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор, професор КОЛОКОЛОВ
кафедри підземної розробки родовищ Олег
Національного гірничого університету Васильович
Міністерства освіти і науки
України, Заслужений діяч науки
і техніки України (м. Дніпропетровськ).
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор, ПОНОМАРЕНКО завідувач кафедри економіки підприємства Павло
Національного гірничого університету Іванович
Міністерства освіти і науки
України (м. Дніпропетровськ);
кандидат технічних наук, директор Західно- КИРИЧЕНКО
Донбаського науково-виробничого центру Володимир
“Геомеханіка”, лауреат Державної Якович
премії України, (м. Павлоград).
Провідна організація: Донбаський державний технічний університет, кафедра підземної розробки родовищ Міністерства освіти і науки України (м. Алчевськ).
Захист відбудеться “_21_” _жовтня_2005 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.03 із захисту дисертацій при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19, тел.(0562) 47-24-11.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, пр.К.Маркса,19).
Автореферат розісланий “_18_” _вересня_ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.080.03,
кандидат технічних наук, доцент В. І. Тимощук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Подальша розробка пологих вугільних пластів при переході до уклонних частин шахтних полів призвела до значного збільшення глибини ведення гірничих робіт. За останні 10 років середня глибина розробки в українській частині Донбасу досягла 870 м. Збереження досягнутого рівня й нарощування видобутку вугілля в перспективі призведуть до збільшення середньої глибини розробки до 1000 м і вимагатимуть освоєння глибин 1500-1600 м. У таких умовах очікується в ще більшому ступені погіршення гірничо-геологічних і гірничотехнічних умов при попередньому оконтурюванні запасів підготовчими виробками. Це спричиняє зміну способів підготовки й систем розробки, схем транспортування й вентиляції.
Для боротьби з негативним проявом гірського тиску на глибоких шахтах Центрального району Донбасу спостерігається тенденція переходу на комбіновані й суцільні системи розробки. Негативного впливу від глибини розробки більшою мірою зазнають стовпові системи. Стовпова система, що повсюдно застосовувалася раніше, при переході гірничих робіт на великі глибини почала втрачати свої переваги внаслідок значного розриву в часі між завершенням відпрацьовування виїмкових стовпів і підготовкою нових, що значною мірою впливає на стійкість підготовчих виробок і порушує нормальну роботу очисних вибоїв. Це призводить до значних матеріальних і трудових витрат, підвищенню травматизму й недотриманню безпеки робіт, погіршенню техніко-економічних показників добувних дільниць. Незважаючи на великі обсяги ремонтних робіт й їх високу трудомісткість, протяжність виробок із незадовільним станом залишається значною.
Охорона гірничих виробок займає вагому частину у формуванні собівартості видобутку вугілля й, відповідно, його відпускної ціни. Зменшення витрат можливо тільки за рахунок раціонального планування й повторного використання виїмкових виробок. Правильно вибраний спосіб охорони виробок, своєчасний й якісний їх ремонт створюють потенційну можливість для використання бортових хідників повторно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СПОСОБУ ОХОРОНИ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК ПРИ КОМБІНОВАНІЙ СИСТЕМІ РОЗРОБКИ ПОЛОГИХ ПЛАСТІВ НА ВЕЛИКИХ ГЛИБИНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок