Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНІ ТА ФАЗОВІ ПЕРЕТВОРЕННЯ В ЖАРОМІЦНИХ НІКЕЛЕВИХ СПЛАВАХ І ЇХ РОЛЬ В УТВОРЕННІ ТРІЩИН В ЗВАРНИХ ЗЄДНАННЯХ  

СТРУКТУРНІ ТА ФАЗОВІ ПЕРЕТВОРЕННЯ В ЖАРОМІЦНИХ НІКЕЛЕВИХ СПЛАВАХ І ЇХ РОЛЬ В УТВОРЕННІ ТРІЩИН В ЗВАРНИХ ЗЄДНАННЯХ  

Назва:
СТРУКТУРНІ ТА ФАЗОВІ ПЕРЕТВОРЕННЯ В ЖАРОМІЦНИХ НІКЕЛЕВИХ СПЛАВАХ І ЇХ РОЛЬ В УТВОРЕННІ ТРІЩИН В ЗВАРНИХ ЗЄДНАННЯХ  
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,33 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Объектом исследований является зона термического влияния сварных с
оединений сплавов с ограниченной свариваемостью: IN738LC, ЧС


НАЦІОНАЛЬННИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
„КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Звягінцева Ганна Віталіївна
УДК 536.669.017.3:539.213.:541.012.234
СТРУКТУРНІ ТА ФАЗОВІ ПЕРЕТВОРЕННЯ В ЖАРОМІЦНИХ НІКЕЛЕВИХ СПЛАВАХ І ЇХ РОЛЬ В УТВОРЕННІ ТРІЩИН В ЗВАРНИХ ЗЄДНАННЯХ
 
Спеціальність 05.16.01 – металознавство та термічна обробка металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України.
Науковий керівник: академік НАН України, доктор технічних наук, професор,
Ющенко Костянтин Андрійович.
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України,
заступник директора.
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України,
доктор технічних наук, професор,
Ошкадьоров Станіслав Петрович.
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України,
заступник директора.
доктор технічних наук, професор,
Кондратюк Станіслав Євгенович.
Фізико-технологічний інститут металів і сплавів
НАН України, завідувач відділом.
Захист відбудеться 17 грудня 2007р. о 15г 00хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.002.12 при Національному технічному університеті України „Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37, ІФФ, корпус №9, ауд.203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут” за адресою:
03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розісланий „___” листопада 2007р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради К26.002.12
Кандидат технічних наук, доцент Л.М. Сиропоршнєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Найбільш поширеними матеріалами, що використовуються при виготовленні деталей гарячого тракту газових та авіаційних двигунів є нікелеві жароміцні литі сплави з '-зміцненням. При цьому найбільш поширеним є матеріали з рівновісною структурою литва, що мають розгалужену систему границь зерен. Система легування, що забезпечує експлуатаційні характеристики при температурах до 1100 С, зумовлює складний структурний та кристалічний стан матеріалів. Підвищені характеристики міцності є причиною низької технологічності, одним із проявів якої є утворення тріщин в зварних зєднаннях. Механізм формування такого виду тріщин достатньо не з'ясований. Одержання якісних з’єднань з таких матеріалів є складною проблемою. Ефективне використання конструкційних матеріалів в різних областях нової техніки в багатьох випадках визначається мoжливicтю створення зварних конструкцій, що відповідають високим експлуатаційним параметрам.
Тому удосконалення зварюваності обмежено зварюваних та не зварюваних нікелевих сплавів, в умовах зварювання плавленням є актуальною проблемою. При її вирішенні головне значення має вивчення структурної стабільності та поведінки -фази при підвищених температурах та навантаженнях, а також встановлення звязку між структурними змінами в зоні термічного впливу та можливістю одержання зєднань без дефектів. Важливим є також визначення можливості поліпшення характеристик пластичності перед зварюванням шляхом попередньої термічної обробки металу, що має ціллю одержання якісних зварних зєднань.
Звязок дисертації з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася у відділі металургії та технології зварювання високолегованих сталей і сплавів Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України за планами науково-дослідних робіт: 1.6.1.19.2. "Створення процесів з’єднання надвисокоміцних та жаростійких нікелевих сталей та сплавів на основі нікелю для екстремальних умов експлуатації" (№ ДС 0100U006429), тема 1.6.1.19.3. ”Дослідження зварюваності високолегованих сталей та сплавів на нікелевій основі; розробка теорії зварюваності і створення нових технологічних процесів зварювання та матеріалів” (№ ДС 0103U005246) та в рамках цільової комплексної програми НАНУ, тема 8.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТРУКТУРНІ ТА ФАЗОВІ ПЕРЕТВОРЕННЯ В ЖАРОМІЦНИХ НІКЕЛЕВИХ СПЛАВАХ І ЇХ РОЛЬ В УТВОРЕННІ ТРІЩИН В ЗВАРНИХ ЗЄДНАННЯХ  

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок