Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК ВИТРАТ ВИРОБНИЦТВА (НА ПРИКЛАДІ ПІДПРИЄМСТВ ІЗ ЗАГОТІВЛІ ТА ПЕРЕРОБКИ ЗЕРНА)

УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК ВИТРАТ ВИРОБНИЦТВА (НА ПРИКЛАДІ ПІДПРИЄМСТВ ІЗ ЗАГОТІВЛІ ТА ПЕРЕРОБКИ ЗЕРНА)

Назва:
УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК ВИТРАТ ВИРОБНИЦТВА (НА ПРИКЛАДІ ПІДПРИЄМСТВ ІЗ ЗАГОТІВЛІ ТА ПЕРЕРОБКИ ЗЕРНА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,71 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ СТАТИСТИКИ, ОБЛІКУ ТА АУДИТУ
ДЕРЖКОМСТАТУ УКРАЇНИ
ДОМБРОВСЬКА НАТАЛІЯ РОМАНІВНА
УДК 657.471.1
УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК ВИТРАТ ВИРОБНИЦТВА
(НА ПРИКЛАДІ ПІДПРИЄМСТВ ІЗ ЗАГОТІВЛІ ТА ПЕРЕРОБКИ ЗЕРНА)
Спеціальність: 08.06.04 – Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Тернопільському державному економічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Палюх Микола Степанович,
Тернопільський державний економічний університет, завідувач кафедри бухгалтерського обліку та
аудиту в агропромисловому виробництві
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Кірейцев Григорій Герасимович,
Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України
професор кафедри бухгалтерського обліку та аудиту
кандидат економічних наук, доцент
Чижевська Людмила Віталіївна,
Житомирський державний технологічний університет Міністерства освіти і науки України,
докторант кафедри бухгалтерського обліку і контролю
Провідна установа: Львівська комерційна академія Укоопспілки,
кафедра аудиту, м. Львів
Захист відбудеться “7” червня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізо-ваної вченої ради К 26.870.01 у Державній академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України за адресою: 04107, м. Київ, вул. Підгірна, 1, ауд. 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України за адресою: 04107, м.Київ, вул.Підгірна, 1, ауд. 36.
Автореферат розісланий “__ ” травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Л.О. Свистун-Золотаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Запровадження в Україні міжнародного досвіду ведення бухгалтерського обліку обумовило його поділ на фінансовий та управлінський (внутрішньогосподарський). Протягом останніх років потреба в управлінському обліку на вітчизняних підприємствах значно зросла. Це зумовлено конкуренцією на ринках товарів, сировини, продукції та послуг, обмеженістю ресурсів підприємств і необхідністю прийняття управлінських рішень на основі обґрунтованої, своєчасної та достовірної інформації.
Становлення управлінського обліку на підприємствах стримується законодавчою неврегульованістю сфер його застосування й відсутністю відповідних Положень (стандартів) та інших нормативних документів, що перешкоджає належному розмежуванню рахунків з обліку витрат виробництва за класами. У зв'язку з цим ускладнюється впровадження підприємствами систем управлінського обліку.
Вирішення цього питання можливе завдяки науковому обґрунтуванню сфер застосування управлінського обліку, методики його ведення, взаємозв'язку із фінансовим обліком.
Дослідженню управлінського обліку присвячені праці таких провідних вітчизняних вчених як Бородкіна О.С., Бутинця Ф.Ф., Валуєва Б.І., Гуцайлюка З.В., Карпенко О.В., Кірєйцева Г.Г., Леня В.С., Лінника В.Г., Литвина Б.М., Нападовської Л.В., Пушкаря М.С., Сопка В.В., Сука Л.К., Хомина П.Я., Чумаченка М.Г. та інших. Вагомий внесок у дослідження методології управлінського обліку зробили зарубіжні вчені - Атрил П., Друрі К., Карпова Т.П., Каплан Р., Нортон Д., Палій В.Ф., Скоун Т., Стуков С.О., Хорнгрен Ч.Т., Яругова А.
В умовах реформування аграрної сфери основну масу закупівель зерна переробні підприємства Тернопільської області здійснюють на приватних сільськогосподарських формуваннях. Відтак ціни закупівель диференціюються за якісними характеристиками зернових культур з урахуванням обсягу заготівель, географічного розташування сільськогосподарських товаровиробників тощо. Обсяги заготівель у розрахунку на одного постачальника зерна для переробки стали меншими, окільки їх здійснюють не тільки сільськогосподарські підприємства, які внаслідок реформування розкрупнені, а й фермерські господарства. Тому контроль за вартістю сировини – головною складовою витрат виробництва на підприємствах із заготівлі й переробки зерна – ускладнився, а традиційна система бухгалтерського обліку, яка сформувалась в умовах директивної економіки, його вже не забезпечує.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК ВИТРАТ ВИРОБНИЦТВА (НА ПРИКЛАДІ ПІДПРИЄМСТВ ІЗ ЗАГОТІВЛІ ТА ПЕРЕРОБКИ ЗЕРНА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок