Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Д.Г. ВІЛЕНСЬКИЙ – ВЧЕНИЙ, ПЕДАГОГ ТА ОРГАНІЗАТОР ВІТЧИЗНЯНОГО ГРУНТОЗНАВСТВА 20-50-х РОКІВ ХХ СТ.

Д.Г. ВІЛЕНСЬКИЙ – ВЧЕНИЙ, ПЕДАГОГ ТА ОРГАНІЗАТОР ВІТЧИЗНЯНОГО ГРУНТОЗНАВСТВА 20-50-х РОКІВ ХХ СТ.

Назва:
Д.Г. ВІЛЕНСЬКИЙ – ВЧЕНИЙ, ПЕДАГОГ ТА ОРГАНІЗАТОР ВІТЧИЗНЯНОГО ГРУНТОЗНАВСТВА 20-50-х РОКІВ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,65 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
„ПЕРЕЯСЛАВ – ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ”
КОВАЛЬСЬКА Катерина Володимирівна
УДК 631.4.929 Віленський
Д.Г. ВІЛЕНСЬКИЙ – ВЧЕНИЙ, ПЕДАГОГ ТА ОРГАНІЗАТОР ВІТЧИЗНЯНОГО ГРУНТОЗНАВСТВА 20-50-х РОКІВ ХХ СТ.
07.00.07 - історія науки і техніки
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Переяслав –Хмельницький-2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Центрі історії аграрної науки Державної наукової сільськогосподарської бібліотеки Української академії аграрних наук
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор,
заслужений працівник сільського господарства
України Вергунов Віктор Анатолійович,
Державна наукова сільськогосподарська бібліотека
Української академії аграрних наук, директор
 
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Михайлюк Віталій Павлович,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри всесвітньої історії
доктор сільськогосподарських наук, професор
Тихоненко Дмитро Григорович,
Харківський національний аграрний університет
імені В.В.Докучаєва Міністерства аграрної політики України, завідувач кафедри ґрунтознавства
Захист відбудеться „1” липня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 27. 053.01 у ДВНЗ „Переяслав – Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди” (0840, м. Переяслав – Хмельницький, вул. Сухомлинського, 30, ауд. 106)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДВНЗ „Переяслав – Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди” (08401, м. Переяслав-Хмельницький, вул. Сухомлинського, 30).
Автореферат розісланий „30 ”травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент О.Ф.Глоба
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процес національно-культурного і державного відродження України вимагає повернення суспільству його духовних скарбів, у свій час і з різних причин відчужених у нього. Разом з тим без усвідомлення й осмислення досвіду минулого неможливий подальший розвиток природознавства в цілому. Адже, як відомо, еволюційний процес, що зумовлений постійно діючими факторами, які не лише зв’язують минуле із сьогоденням, а й значною мірою детермінують сучасність з історією. Оскільки історія науки – важлива і невід’ємна складова історії суспільства, історії народу, то в даному контексті найважливішими умовами пізнання істини є об’єктивна оцінка реальності, нерозривний зв'язок історії науки із сучасним розвитком подій, вияв прогностичного значення наукових ідей. Відновити її в усій повноті та істинності – невідкладне завдання українських учених. Це не тільки данина нашій минувшині, а й запорука успішного розвитку суспільства, яке має добре знати, шанувати і творчо опановувати досягнення своїх попередників.
На сучасному етапі розвитку України дослідники історії науки і техніки вивчають минуле свого народу на новій методологічній основі, аналізують діяльність вітчизняних вчених і маловідомих науковців, життя та творчість яких за різних обставин залишались недослідженими. Тому, на наш погляд, необхідно не лише відродити забуті імена, а й показати належне місце кожного з них у розвитку науки та історії нашої держави зокрема.
У цьому контексті нами досліджено життя і творчість видатного у світовому вимірі вітчизняного ґрунтознавця, професора Дмитра Гермогеновича Віленського (1892-1960). Вивчаючи його спадщину як вченого ґрунтознавця і геоботаніка, водночас маємо змогу не лише об’єктивно відтворити розвиток ґрунтознавчої наукової думки ХХ століття, а й глибше дослідити окремі проблеми загальної еволюції природознавства, зокрема: функціонування галузевої науки й освіти з 1911 по 1960 роки, становлення і розвиток сільськогосподарської дослідної справи в Україні в цілому.
На нашу думку, дослідження життя і творчості Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Д.Г. ВІЛЕНСЬКИЙ – ВЧЕНИЙ, ПЕДАГОГ ТА ОРГАНІЗАТОР ВІТЧИЗНЯНОГО ГРУНТОЗНАВСТВА 20-50-х РОКІВ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок