Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ І ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ (на прикладі сільгосппідприємств Закарпатської області)

ФОРМУВАННЯ І ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ (на прикладі сільгосппідприємств Закарпатської області)

Назва:
ФОРМУВАННЯ І ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ (на прикладі сільгосппідприємств Закарпатської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,78 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Газуда Леся Михайлівна
УДК 631.11:477.87
ФОРМУВАННЯ І ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ
ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ
(на прикладі сільгосппідприємств Закарпатської області)
Спеціальність 08.06.01 – економіка,
організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
економічних наук
У ж г о р о д - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки, менеджменту і маркетингу економічного факультету Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Мікловда Василь Петрович,
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедри економіки, менеджменту
та маркетингу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
академік УААН
Трегобчук Валентин Михайлович,
Об’єднаний інститут економіки НАН України
завідувач відділу соціально-економічних
аспектів розвитку АПК
кандидат економічних наук,
Дяченко Борис Іванович,
Ужгородський національний університет МОН України,
доцент кафедри міжнародних економічних відносин
Провідна установа:
Тернопільська академія народного господарства МОН України, кафедра аграрного менеджменту і права
Захист відбудеться „29” червня 2004 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.02 в Ужгородському національному університеті за адресою: 88000, м.Ужгород, пл. Народна, 3, ауд. 47.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: 88000, м.Ужгород, вул. Капітульна, 9.
 
Автореферат розісланий „27” травня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук,
доцент Слава С.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Результативність здійснюваної аграрної політики, становлення нових виробничо-господарських структур, адаптація агропромислових підприємств усіх форм власності та господарювання до ринкових умов, проблеми нарощування виробництва сільськогосподарської продукції і підвищення рівня продовольчої безпеки держави тісно пов’язані з формуванням, принципово нових підходів і механізмів відтворення та ефективного використання всіх елементів виробничо-ресурсного потенціалу АПК.
Україна володіє одними з найкращих у світі за природною родючістю земельними ресурсами та достатньо професійно підготовленим трудовим потенціалом села. Однак, вкрай низькими є темпи відтворення матеріально-технічної бази підприємств агропромислового комплексу, має місце поступове фізичне зношення та моральне старіння основних виробничих фондів, погіршення їх вікової структури, недосконалим залишається кредитування аграрного виробництва.
Продовольча безпека держави, створення реальних умов для збільшення обсягів виробництва і експорту сільськогосподарської продукції і продуктів харчування, забезпечення можливостей виходу суб’єктів господарювання АПК на світовий, в т.ч. європейський агропродовольчий ринок залежить не тільки від науково-обґрунтованого і цілеспрямованого реформування виробничих та економічних відносин на селі, але й від нормального, своєчасного та якісного ресурсозабезпечення, наявності технічно досконалого, технологічно збалансованого й екологічно безпечного виробничо-ресурсного потенціалу, раціонального його використання в аграрних і агропромислових підприємствах різних форм власності і господарювання, в усіх галузях і сферах АПК.
Комплексному теоретично-практичному дослідженню питань оцінки величини, формування структури, відтворення та ефективного використання ресурсного потенціалу АПК присвятили свої праці українські вчені – Лукінов І.І., Михасюк І.Р., Онищенко О.М., Пасхавер Б.В., Трегобчук В.М., Юзефович А.Е. Проблеми еколого-економічного і ефективного відтворення та раціонального використання наявного ресурсного потенціалу АПК в регіональному та галузевому зрізі знайшли висвітлення в публікаціях вітчизняних науковців-дослідників, зокрема Алілова О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ (на прикладі сільгосппідприємств Закарпатської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок