Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОПЕРЕДЖЕННЯ ОРГАНАМИ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ЗЛОЧИНІВ, ЩО ВЧИНЯЮТЬСЯ НА РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ОРГАНАМИ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ЗЛОЧИНІВ, ЩО ВЧИНЯЮТЬСЯ НА РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ

Назва:
ПОПЕРЕДЖЕННЯ ОРГАНАМИ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ЗЛОЧИНІВ, ЩО ВЧИНЯЮТЬСЯ НА РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,18 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
САХАРОВА ОЛЕНА БОРИСІВНА
УДК 343.9
ПОПЕРЕДЖЕННЯ ОРГАНАМИ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ЗЛОЧИНІВ, ЩО ВЧИНЯЮТЬСЯ НА РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ
Спеціальність: 12.00.08: кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
ХАРКІВ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Науково-дослідному інституті Національної академії внутрішніх справ України (м. Київ).
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент Антипов Володимир Іванович, Науково-дослідний інститут фінансового права, директор інституту.
Офіційні опоненти:
- доктор юридичних наук, професор Борисов Вячеслав Іванович, Інститут вивчення проблем злочинності Академії правових наук України, директор інституту;
- доктор юридичних наук, доцент Попович Володимир Михайлович, Науково-дослідний центр з проблем оподаткування Академії державної податкової служби України, начальник центру.
Провідна установа – Одеська національна юридична академія, кафедра кримінології і кримінально-виконавчого права.
Захист відбудеться “23” квітня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 64.086.01 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
Автореферат розісланий “18” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шепітько В.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Український ринок цінних паперів (далі – РЦП) перебуває на стадії свого формування та становлення. Тому поряд із прогресивними змінами щодо підвищення ролі РЦП як важливої ланки фінансового ринку країни, є певні негативні наслідки у вигляді збочень у процесі його формування, зокрема тенденція збільшення числа злочинів та інших правопорушень. Аналіз статистичних даних‚ отриманих у Державній службі боротьби з економічною злочинністю (далі – ДСБЕЗ) МВС України‚ показує‚ що у 2000 р. порівняно з 1999 р. зареєстровано майже вдвічі більше злочинів‚ пов’язаних з незаконним обігом цінних паперів. Тільки органами внутрішніх справ за 2000 р. виявлено 772 таких злочини. Така ж тенденція збереглася і в наступні роки.
Наразі, оперативне обслуговування РЦП органами внутрішніх справ ускладнюється особливостями, які випливають із специфіки діяльності учасників цього ринку, зокрема, необізнаністю працівників ДСБЕЗ, а також працівників управлінь боротьби з організованою злочинністю (далі – УБОЗ) щодо типових способів вчинення злочинів, пов’язаних з випуском та обігом цінних паперів, непідготовленістю оперативних працівників до якісного збору інформації про відповідні злочини тощо.
Вказане вище обумовлює актуальність даної дисертаційної роботи. Вивчення стану наукової розробки проблем попередження злочинів, які вчиняються на РЦП, показало, що на сьогоднішній день спеціального розгорнутого дослідження цього не проводилось. Науковий та дослідний матеріал з даних питань обмежений. Окремі аспекти боротьби зі злочинністю на РЦП досліджувались П.П. Андрушком, В.М. Поповичем, В.А. Предборським, С.Ю. Василенком та іншими. Проте досі в арсеналі кримінології відсутні узагальнені дані щодо способів (механізмів) вчинення злочинів на РЦП, причин та умов, що породжують і обумовлюють їх вчинення, комплексу попереджувальних заходів та можливостей підвищення ефективності дій, спрямованих на своєчасне виявлення цих злочинів. Отже, названі проблеми є малодослідженими в Україні й у такому аспекті ще не вивчались.
Виходячи з вказаних обставин, виникає об'єктивна необхідність розробки дійових заходів та напрямків діяльності органів внутрішніх справ щодо виявлення та попередження злочинів на вітчизняному РЦП.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. У п. п. , 43 Комплексної програми профілактики злочинності на 2001-2005 роки, затвердженої Указом Президента України від 25 грудня 2000 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОПЕРЕДЖЕННЯ ОРГАНАМИ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ЗЛОЧИНІВ, ЩО ВЧИНЯЮТЬСЯ НА РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок