Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОНАВСЬКА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ФАКТУРИ ПРЕЛЮДІЙ Ф.ШОПЕНА

ВИКОНАВСЬКА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ФАКТУРИ ПРЕЛЮДІЙ Ф.ШОПЕНА

Назва:
ВИКОНАВСЬКА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ФАКТУРИ ПРЕЛЮДІЙ Ф.ШОПЕНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,61 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ІМ. П.І.ЧАЙКОВСЬКОГО
КАСЬЯНЕНКО ЛЮДМИЛА ОЛЕГІВНА
УДК 781.68 + 78.083
ВИКОНАВСЬКА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ФАКТУРИ
ПРЕЛЮДІЙ Ф.ШОПЕНА
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового степеня
кандидата мистецтвознавства
Киев – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота була виконана на кафедрі теорії музики Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського
Науковий керівник: МОСКАЛЕНКО Віктор Григорович,
доктор мистецтвознавства, професор
кафедри теорії музики Національної
музичної академії України
ім.П.І.Чайковського
Офіційні опоненти: РОВЕНКО Олександр Іванович,
доктор мистецтвознавства, професор
кафедри теорії музики і композиції,
проректор з наукової роботи Одеської
державної консерваторії ім.А.В.Нежданової
РОЩИНА Тетяна Олександрівна,
кандидат мистецтвознавства, доцент
кафедри спеціального фортепіано
Національної музичної академії України
ім.П.І.Чайковського
Провідна установа: Львівська музична академія ім.М.В.Лисенка,
кафедра спеціального фортепіано
Захист відбудеться “ 30 ” 05 2001 року о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України ім.П.І.Чайковського, за адресою: м.Київ, вул.Городецького, 1-3/11, 2-й поверх, ауд. 36. З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці НМАУ ім.П.І.Чайковського, вул Городецького, 1-3/11
Автореферат розіслано “ 26 ” 04 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент І.М.КОХАНИК
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні десятиріччя ХХ століття значно підвищується увага дослідників до проблеми виконавської інтерпретації музичного твору. Це не випадково. Адже музичний твір стає таким лише за умови втілення у комунікативну форму – звучання, що стає доступною для сприймання слухачем. Отже, між композитором та слухачем є необхідним посередник – інтерпретатор-виконавець. Останній немов би розтлумачує “конспект” музичного твору, який досить схематично репрезентований у створеному композитором нотному тексті.
Від методів, змістовної скерованості такого тлумачення значною мірою залежить розуміння музичного твору, а також успіх у слухача. Якщо ж музичний твір стає репертуарним, то утворюється свого роду його виконавська “біографія”.
Фактура є одним з головних засобів виконавського втілення музичного твору. Ця сторона музичного звучання найбезпосередніше сприймається слухачем. Музична фактура концентрує в собі весь комплекс так званих “композиторських” і “виконавських” засобів художньої виразності. Отже, будь-який аналіз фактури виводить дослідника на осягнення не лише логіко-конструктивної, але й змістовної сторони музичного твору.
Серед інших музичних інструментів фортепіано відрізняється особливо великим і багатоманітним потенціалом художньої організації звучання засобами фактури. Не випадково можливості фортепіано в сольному виконанні часто порівнюють з оркестром.
Музичним матеріалом для дослідження в дисертації обрано “Прелюдії для фортепіано” Ф.Шопена, репрезентовані у виконавських версіях видатних піаністів ХХ століття. “Прелюдії” Ф.Шопена надають виконавцеві величезне поле можливостей їх інтерпретації за участі фортепіанної фактури. За більш ніж півторастолітню історію концертного життя “Прелюдій” створено безліч художньо повноцінних виконавських версій. Багато з тих, які з'явилися у двадцятому столітті, зафіксовані технічними засобами звуко- та відеозапису. Отже, накопичена багата інформація для дослідницьких спостережень над тенденціями і конкретними прийомами виконавського “прочитання” фактури.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. В дисертації розвивається одна з провідних ліній наукових розробок Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського, що пов'язана з дослідженнями актуальних проблем музичного виконавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИКОНАВСЬКА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ФАКТУРИ ПРЕЛЮДІЙ Ф.ШОПЕНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок