Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАДЯНІЗАЦІЯ НІМЕЦЬКИХ КОЛОНІЙ В УКРАЇНІ У 20-30-х рр. ХХ ст.

РАДЯНІЗАЦІЯ НІМЕЦЬКИХ КОЛОНІЙ В УКРАЇНІ У 20-30-х рр. ХХ ст.

Назва:
РАДЯНІЗАЦІЯ НІМЕЦЬКИХ КОЛОНІЙ В УКРАЇНІ У 20-30-х рр. ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,42 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
СИВОЛАПОВ Василь Олексійович
УДК 94 (477.61)
РАДЯНІЗАЦІЯ
НІМЕЦЬКИХ КОЛОНІЙ В УКРАЇНІ
У 20-30-х рр. ХХ ст.
Спеціальність: 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі архівознавства Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Довжук Ігор Володимирович,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля,
завідувач кафедри архівознавства
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Марчук Василь Васильович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ),
завідувач кафедри політології
доктор історичних наук, професор
Сергієнко Юрій Григорович,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля,
професор кафедри історії України
Провідна установа – Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра історії для гуманітарних факультетів
Захист відбудеться 02.07.2007 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, вул. Ватутіна, 1, корпус 8, аудиторія 309.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а.
Автореферат розіслано 01.06. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Довжук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Становлення України як суверенної, європейської держави обумовлює доцільність використання світової практики гарантування прав національних меншин, історичного досвіду міжнаціональних відносин, що сприймається суспільством ще досить неоднозначно. Науковий, виважений аналіз минулого надає можливість розставити нові акценти у національному питанні, тому доцільним стає комплексне та об’єктивне дослідження історії перебування німців-колоністів в українських землях, виходячи із державних кордонів України. Винятково актуальним з цього приводу може бути дослідження взаємозв’язку між державним устроєм періоду формування тоталітарного більшовицького режиму в Україні протягом 20-30-х рр. ХХ ст. та становищем німецької національної меншини, вирішенням національних протиріч та пошуком оптимальної моделі існування поліетнічного суспільства.
Процеси побудови тоталітарного радянського суспільства в Україні 20-30-х рр. ХХ ст., намагання більшовицької влади інтегрувати німецьке населення в українське радянське суспільство зумовлено кількома факторами, з яких головними були ідеологія та державна політика більшовицької Росії, яка сприймала Україну як свою інтегровану частину, тому й німці-колоністи досліджувалися виключно у російському історичному контексті. Тривалий час після депортації німецького населення України 1941 р. теми щодо історичного аспекту існування німців-колоністів були з точки зору партійного керівництва СРСР небажані для наукових досліджень, що спричинилося виникненням негативного стереотипу в історичній науці щодо цієї багатоаспектної проблеми.
Офіційні радянські джерела висловлювали негативні думки щодо існування німців у радянському суспільстві. Вважалося, що німці-колоністи були і залишаються ворогами, які переважно ускладнювали життя українських та російських селян. Подібна тенденційність та негативне ставлення до німців-колоністів з боку радянської влади зумовлювалося кардинальними політичними змінами, що спостерігалися протягом 20-30-х рр. ХХ ст. Тому й з’ясування процесів радянізації німецького населення України, що відбувалися внаслідок запровадження більшовицької національної політики, набуває історичної актуальності, має певний поштовх для поглибленого, всебічного дослідження з точки зору практичного реформування міжнаціональних взаємин сучасного українського суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: РАДЯНІЗАЦІЯ НІМЕЦЬКИХ КОЛОНІЙ В УКРАЇНІ У 20-30-х рр. ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок