Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОСІЙСЬКИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ТЕКСТ У ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛІСТИЧНОМУ ТА СОЦІОЛІНГВІСТИЧНОМУ АСПЕКТАХ

РОСІЙСЬКИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ТЕКСТ У ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛІСТИЧНОМУ ТА СОЦІОЛІНГВІСТИЧНОМУ АСПЕКТАХ

Назва:
РОСІЙСЬКИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ТЕКСТ У ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛІСТИЧНОМУ ТА СОЦІОЛІНГВІСТИЧНОМУ АСПЕКТАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,22 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
УДК 811.161.1’42’243’282.4:33
МАЙ ЛІКУНЬ
РОСІЙСЬКИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ТЕКСТ
У ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛІСТИЧНОМУ ТА СОЦІОЛІНГВІСТИЧНОМУ АСПЕКТАХ
Спеціальність: 10.02.02 – російська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Сімферополь – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Одеському національному університеті
імені І.І. Мечникова,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
СТЕПАНОВ ЄВГЕНІЙ МИКОЛАЙОВИЧ,
Одеський національний університет
імені І.І. Мечникова,
доцент кафедри російської мови.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
СЕЛІВАНОВА ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького,
професор кафедри загального та російського
мовознавства;
кандидат філологічних наук
ЗЕЛЕНЦОВА МІЛЄНА ГЕННАДІЇВНА,
Таврійський національний університет
імені В.І. Вернадського,
доцент кафедри українського мовознавства.
Захист відбудеться “25” квітня 2008 р. о “12” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.08 у Таврійському національному університеті імені В.І. Вернадського за адресою:
95007, м. Сімферополь, проспект Академіка Вернадського, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського за адресою:
95007, м. Сімферополь, проспект Академіка Вернадського, 4.
Автореферат розіслано “ 24” березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шиліна А.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертаційне дослідження порушує проблеми кількох підрозділів лінгвістики: теорії тексту і комунікації, функціональної стилістики, термінознавства, соціолінгвістики.
Виділення економічного, юридичного, філософського, технічного, військового, медико-біологічного, побутового й інших функціонально-тематичних різновидів тексту зумовлено давніми пошуками тематичної класифікації текстів (Г.Я.Солганік, Ю.Ф.Прадід). Однією з реалій сучасного суспільства є комунікація у сфері економіки. Рівень володіння економічним текстом часто забезпечує успіх комунікації у сфері економіки й авторові, й адресатові тексту.
У 1860-ті – 1910-ті роки Одеса була головним пунктом економічного обміну між Китаєм і Російською імперією (Є.М.Степанов); аналогічні функції виконує Одеса і південноукраїнський регіон на початку XXI ст. в товарообміні між Китаєм і Україною (А.Косін). В житті пострадянського суспільства та нового китайського суспільства кінця ХХ – початку ХХI ст. завдяки різкій зміні моделі економічного розвитку значно підвищилася роль економічного дискурсу: питання економіки стали пріоритетними. У зв’язку з інтенсифікацією за останні 10 років російсько- й українсько-китайських економічних і гуманітарних стосунків, відносин Китаю з іншими країнами СНД, де функціонує російська мова, виникає проблема розуміння сторін при роботі над сумісними економічними проектами.
У 1980-ті роки мовознавці звичайно використовували економічний текст як джерело економічної термінології для складання й уточнення словників і для аналізу економічної терміносистеми. Монографії, дисертації, наукові статті, об’єктом дослідження яких ставав економічний текст, були присвячені питанням лінгвістичного (семантичного, словотвірного, граматичного, етимологічного) аналізу певних груп економічної термінології (Р.С.Цаголова, Н.В.Мандрик, С.М.Кіршо).
Загальною стратегією лінгвістики тексту з 1990-х років є перехід від вивчення структури тексту до аналізу його як комунікативної системи в антропо- та соціоцентричному напрямах, що зумовило синтез семантичної, синтаксичної та прагматичної парадигм (Ю.С.Степанов); важливими стають особистості автора й адресата та соціокультурний контекст фактів, подій, явищ, описаних у тексті (О.О.Селіванова). Виникла потреба у термінах на позначення нових для пострадянської економіки явищ. Збільшилася кількість жанрів економічного тексту. Змінюється підхід лінгвістів до вивчення економічної термінології: частіше приділяють увагу шляхам виникнення й умовам адаптації нових термінів (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОСІЙСЬКИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ТЕКСТ У ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛІСТИЧНОМУ ТА СОЦІОЛІНГВІСТИЧНОМУ АСПЕКТАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок