Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТІОПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЛІКУВАННЯ СТІЙКИХ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ЗМІЩЕНЬ НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕПИ.

ЕТІОПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЛІКУВАННЯ СТІЙКИХ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ЗМІЩЕНЬ НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕПИ.

Назва:
ЕТІОПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЛІКУВАННЯ СТІЙКИХ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ЗМІЩЕНЬ НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕПИ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,92 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ"Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. акад. О. О. БОГОМОЛЬЦА
На правах рукопису
КЛІТИНСЬКИЙ Юрій Віталійович
УДК 616. 716. 4 - 007. 53 - 007. 56 - 02 - 092 – 08
ЕТІОПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЛІКУВАННЯ СТІЙКИХ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ЗМІЩЕНЬ НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕПИ.
14. 01. 22. - стоматологія
А в т о р е ф е р а т
дисертаціїї на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця МОЗ України
Науковий керівник : доктор медичних наук, професор Неспрядько
Валерій Петрович, Національний медичний
університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України
завідувач кафедри ортопедичної стоматології
Офіційні опоненти : доктор медичних наук, професор Павленко
Олексій Володимирович, Київська медична
акедемія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика
МОЗ України, кафедра ортопедичної стоматології,
професор
кандидат медичних наук, професор Рубаненко
В”ячеслав Васильович, Українська медична
стоматологічна академія МОЗ України, завідувач
кафедри ортопедичної стоматології
Провідна установа : Львівський державний медичний університет
ім. Данила Галицького МОЗ України, кафедра
хірургічної та ортопедичної стоматології
факультету післядипломної освіти, м. Львів
Захист відбудеться 7.12.2000 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.003.05. при Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця ( 252 057, м. Київ, бульвар Шевченка, 13, т. 224 – 13 – 91 )
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця ( 252057, м.Київ – 57, вул. Зоологічна, 1, стоматологічний корпус ).
Автореферат розісланий 4.11. 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Політун А.М.
Загальна характеристика роботи.
Актуальність проблеми. Дисфункційні стани зубо-щелепного апарату ( ДФС ЗЩА ) при яких симптомокомплекс, що включає парастезії, біль, клацання в суглобі, поєднується з обмеженою або надмірною рухомістю нижньої щелепи, авторами визначаються по різному. В літературі існує багато термінів для визначення ДФС ЗЩА : синдром Костена, синдром больової дисфункції СНЩС, м”язево-суглобова дисфункція, щелепно-лицева дискінезія, дисфункція нижньої щелепи, краніомандібулярна дисфункція, нейром”язевий і оклюзійноартикуляційний синдроми, міофасциальний больовий дисфункційний синдром лиця, що значно ускладнює ідентифікацію цієї патології ( Хватова В.А., 1996, Петросов Ю.А., 1996, Пузин М.Н., 1997, M.D.Gross, J.D.Mathews, 1986, Welden E. Bell, 1986 ).
ДФС ЗЩА пов”язані з патологією скронево-нижньощелепного суглобу за даними різних авторів зустрічаються у 27 - 67 % пацієнтів, що звертаються до стоматолога ( Бада-нин В.В., 1995, Сисолятин П.Г., 1997, Gray J.M., Davies S. J., 1994, Dawson P.E., 1996 ).
За останній час значно зросла кількість пацієнтів з хронічним болем в щелепно-лицевій ділянці, який зумовлений неефективністю та несвоєчасністю заміщення дефектів зубних рядів протезами, що на жаль сьогодні ще часто будують без урахування порушень функціональної оклюзії. Причиною цих скарг у багатьох випадках, є саме ДФС ЗЩА, що пов”язані зі зміщеннями нижньої щелепи.
На сьогодні немає загальнопринятого клінічно та теоретично обгрунтованого під-ходу до етіопатогенетичного лікування зміщень нижньої щелепи. Воно має симптоматич-ний характер, недостатньо уваги приділяється патогенетичним методам. Це пов"язано з великою кількістю етіологічних факторів, відсутністю єдиного погляду на патогенез, різноманітністю клінічних проявів зміщень.
Під стійкими функціональними зміщеннями нижньої щелепи (СФЗНЩ) ми розуміємо порушення просторової орієнтації нижньої щелепи у вертикальній, сагітальній і трансверзальній площинах, що зумовлене оклюзійно-артикуляційними, м"язево-дисфунк-ційними і дисфункційно-суглобовими факторами. Цей стан, на наш погляд, визначається: особливостями оклюзійних суперконтактів в ЦО; характеристикою суперконтактів при артикуляції; співвідношенням елементів СНЩС в ЦСЩ та при артикуляції нижньої щелепи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕТІОПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЛІКУВАННЯ СТІЙКИХ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ЗМІЩЕНЬ НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕПИ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок