Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Карткові платіжні інструменти як засіб підвищення фінансової стійкості банків України

Карткові платіжні інструменти як засіб підвищення фінансової стійкості банків України

Назва:
Карткові платіжні інструменти як засіб підвищення фінансової стійкості банків України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,70 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Українська академія банківської справи
Терехов Євген Миколайович
УДК 336.717.13
Карткові платіжні інструменти як засіб підвищення фінансової стійкості банків України
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг та кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській академії банківської справи
Національного банку України
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Коваленко Вікторія Володимирівна,
Українська академія банківської справи,
завідуюча кафедрою банківської справи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Єрмошенко Микола Миколайович,
Національна академія управління,
проректор з наукової роботи;
кандидат економічних наук
Мірошниченко Олександр Володимирович,
ТОВ “Синдикат”, директор
Провідна установа – Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти
і науки України, кафедра фінансів
і кредиту, м. Харків
Захист дисертації відбудеться 19 лютого 2004 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.081.01 в Українській академії банківської справи за адресою: 40030, м. Суми, вул. Петро-павлівська, 57, зала засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Української академії банківської справи за адресою: 40030, м. Суми, вул. Петро-павлівська, 57.
Автореферат розісланий 31 грудня 2003 р.
В.о вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Слав’янська Н.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Функціонування національної грошової системи вимагає вдосконалення організації готівкового обігу як складової частини загальної платіжної системи країни, з приведенням його у відповідність до потреб ринкової економіки. Необхідність раціоналізації платіжної системи в країні вимагає з одного боку повної лібералізації операцій з готівкою, а з іншого, – суттєвого їх скорочення на користь безготівкових форм розрахунків.
Вирішити поставлені задачі можуть системи безготівкових платежів, якими є платіжні системи на основі карткових платіжних інструментів. Глобальне впровадження системи розрахунків на основі карткових платіжних інструментів є особливо необхідним в умовах постійного зростання частки тіньового сектора економіки, широко розповсюдженого небажання населення тримати заощадження на рахунках у банківських установах, повального ухилення від сплати податків. Але всупереч цій необхідності діє цілий комплекс проблем як економічного, так і неекономічного характеру, пов’язаних зі здійсненням операцій з платіжними картками, що виникають у населення, суб’єктів господарювання і безпосередньо банків. Саме ці проблеми і виступають гальмуючим елементом у механізмі реалізації карткового бізнесу.
Операції з використанням карткових платіжних інструментів є для українських банків новим і ще не досить глибоко дослідженим видом діяльності і тому вимагають більш детального аналізу і вивчення для подальшого їх розвитку на національному рівні.
У зв’язку з цим важливою складовою стратегії розвитку банківських установ України повинна стати розробка і впровадження високотехнологічних карткових інструментів з метою динамічного розвитку ринку банківських послуг та забезпечення фінансової стійкості банківської системи в цілому. Тому тема дисертаційного дослідження є актуальною, має важливе теоретичне та практичне значення і потребує подальшої розробки.
Теоретичні, методичні, економіко-організаційні питання формування ринку сучасних карткових платіжних інструментів стали провідними темами дослідження відомих зарубіжних економістів. Ці проблеми відображено і у вітчизняній науковій літературі, зокрема, у дослідженнях В.В. Вітлинського, А.С. Галь-чинського, В.М. Гейця, В.М. Кравця, А.І. Кредісова, В.І. Міщенка, О.М. Мозго-вого, А.М. Мороза, С.В. Науменкової, Ю.М. Пахомова, А.С. Савченка, І.В. Сало, В.С. Стельмаха, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Карткові платіжні інструменти як засіб підвищення фінансової стійкості банків України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок