Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення працездатності свердел для обробки кісток

Підвищення працездатності свердел для обробки кісток

Назва:
Підвищення працездатності свердел для обробки кісток
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,95 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національний технічний університет україни
«Київський політехнічний Інститут»
Корбут Євген Валентинович
УДК 615.472.3
Підвищення працездатності свердел
для обробки кісток
Спеціальність 05.03.01- Процеси механічної обробки,
верстати та інструменти.
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Київ - 1999


Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі виробництва приладів та на кафедрі інструментального виробництва Національного технічного університету України «Київський Політехнічний інститут».
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор Остаф`єв Володимир Олександрович, завідувач кафедри виробництва приладів Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут»
Науковий консультант: | кандидат технічних наук, доцент Глоба Олександр Васильович, доцент кафедри інструментального виробництва Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут»
Офіційні опоненти:
Карюк Г.Г. | доктор технічних наук, професор, завідувач відділом інструментального матеріалознавства ІПМ НАН України
Діденко С.Й. | кандидат технічних наук, с.н.с., старший науковий співробітник Інституту надтвердих матеріалів НАН України ім. Бакуля
Провідна установа: Харківський державний політехнічний університет.
Захист відбудеться «29» 06 1999р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.11 у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» за адресою: 256056, Київ-056, пр.Перемоги, 37, навчальний корпус №1, аудиторія 214.
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» за адресою: 256056, Київ, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розісланий«_26__» травня
Вчений секретар спеціалізованої ради
доктор технічних наук, професор Ю.В.Петраков
Загальна характеристика роботи.
Актуальність. Серед хірургічних інструментів спіральні свердла займають особливе положення, а з впровадженням лікування переломів методом стабільно-функціонального остеосинтеза їх використання в медицині значно зросло.
Свердла для обробки кісток повинні мати високу корозійну стійкість, бути біологічно сумісними з організмом та в найменшому ступені його механічно травмувати, значно опиратись зносу, а також не втрачати цих властивостей після переточок.
Найбільш широке розповсюдження в медицині знайшли свердла із корозійностійких сталей мартенситного класу, що пояснюється їх доступністю, помірною ціною, міцністю та високою корозійною стійкістю. Разом з тим ці сталі в порівнянні з іншими, які рекомендуються для різальних інструментів, погано опираються зносу, що приводить до втрати їх різальних властивостей та, як наслідок, до підвищенної травмованості живого організму. Можливості застосування більш зносостійких інструментальних сталей для медицинських інструментів в достатній мірі не досліджувались й не визначені.
Зниження механічної травмованості організму залежить також від конструкції різального інструмента, значень його геометричних параметрів, режимів обробки і тісно пов'язане зі зносостійкістю. В медицині використовуються стандартні свердла з геометрією, рекомендованою для обробки сталей. Дослідження з розробки спеціальних конструкцій свердел для обробки кісток не проводились, їх раціональна геометрія не визначена.
При розробці спеціальних конструкцій свердел для обробки кісток виникає завдання розробки ефективних способів їх заточки, які б забезпечили задані геометричні параметри. Наявність таких способів заточки, поряд з високою корозійною стійкістю інструмента забезпечить можливість відновлення свердел.
Тому дослідження й вирішення питань, спрямованих на підвищення працездатності свердел для обробки кісток, є актуальним завданням і має велике теоретичне й практичне значення для розвитку на Україні виробництва медичного інструменту з поліпшеними функціональними властивостями і є складовою частиною досліджень, що виконуються у Національному технічному університеті України “КПІ” по темах, включених у план НДР Міністерства освіти України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Підвищення працездатності свердел для обробки кісток

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок