Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГІОНАЛЬНІ МЕХАНІЗМИ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА ( на матеріалах Закарпатської області)

РЕГІОНАЛЬНІ МЕХАНІЗМИ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА ( на матеріалах Закарпатської області)

Назва:
РЕГІОНАЛЬНІ МЕХАНІЗМИ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА ( на матеріалах Закарпатської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,82 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СІДУН ОЛЕКСАНДРА ЯНОШІВНА
УДК 334.012.64 (477.87)
РЕГІОНАЛЬНІ МЕХАНІЗМИ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА
( на матеріалах Закарпатської області)
Спеціальність : 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
 
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Ужгород – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки, менеджменту та маркетингу Ужгородського національного університету МОН України.
Науковий керівник член-кореспондент НАН України,
доктор економічних наук, професор
Мікловда Василь Петрович ,
Ужгородський національний
університет,
завідувач кафедри економіки,
менеджменту та маркетингу
 
Офіційні опоненти доктор економічних наук , професор,
заслужений працівник освіти України
Кузьмін Олег Євгенович,
Національний університет “Львівська політехніка”, директор навчально-наукового інституту економіки і менеджменту
кандидат економічних наук , доцент
Даньків Йосип Якимович,
Ужгородський національний
університет, завідувач кафедри
обліку і аудиту
 
Провідна установа Інститут регіональних досліджень
НАН України, відділ соціально-
економічних і правових проблем
розвитку підприємництва, м. Львів
 
Захист відбудеться “ 7 ” грудня 2004 р. о 14-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.02 в Ужгородському національному університеті МОН України за адресою: 88000, м. Ужгород, пл. Народна, 3, ауд. 47, тел. 3-23-67.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Капітульна, 9.
Автореферат розісланий “ 5 ” листопада 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент С.С. Слава
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах поглиблення ринкових реформ в Україні формується багатоукладність в економіці, ускладнюється економічна структура суспільства внаслідок докорінних змін у відносинах власності, типах господарювання, механізмах управління. Відмічені процеси супроводжуються становленням різних форм підприємництва, у структурі якого вагоме місце посідає малий бізнес.
Мале підприємництво – суттєва складова і масова суб’єктивна база цивілізованого ринкового господарства, невід’ємний елемент адекватного йому конкурентного механізму. Воно надає ринковій економіці певну гнучкість, мобілізує крупні фінансові і виробничі ресурси населення, акумулює в собі потужний антимонопольний потенціал, служить серйозним фактором розв’язання соціальних завдань.
В Україні мале підприємництво перебуває на стадії становлення. Загальні параметри розвитку ще не відповідають можливостям та потребам економіки. За кількістю малих підприємств у розрахунку на 10 тис. населення (на 1 січня 2003 року – 53 підприємства) Україна все ще значно відстає від країн Центральної та Східної Європи. Це означає, що країна має значний потенціал для розвитку підприємництва на перспективу. Його можна реалізувати за умови впровадження спрощених схем оподаткування та реєстрації суб’єктів підприємництва, зниження трансакційних витрат, широкого доступу суб’єктів малого підприємництва до фінансових ресурсів, налагодження інформаційної, юридичної та консалтингової підтримки, зниження адміністративних бар’єрів. Зазначені проблеми зумовили значний інтерес вчених і практиків до глибокого наукового аналізу малого підприємництва.
В економічній літературі значне місце займають праці, присвячені дослідженню феномену малого підприємництва, визначенню його ролі в перехідній економіці, його “видових” переваг і недоліків порівняно з великим підприємництвом, можливих форм та видів кооперації з великим та середнім підприємництвом, аналізу внеску суб'єктів малого підприємництва у вирішення економічних і соціальних проблем певного регіону. Серед досліджень вітчизняних і російських вчених у цьому напрямі слід виокремити праці Є.Бойка, З.Варналія, Л.Воротіної, А.Даниленка, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕГІОНАЛЬНІ МЕХАНІЗМИ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА ( на матеріалах Закарпатської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок