Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Провідні гуманістичні ідеї творчої спадщини Януша Корчака у контексті розвитку вітчизняної педагогічної думки

Провідні гуманістичні ідеї творчої спадщини Януша Корчака у контексті розвитку вітчизняної педагогічної думки

Назва:
Провідні гуманістичні ідеї творчої спадщини Януша Корчака у контексті розвитку вітчизняної педагогічної думки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,98 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут педагогіки АПН України
Кушнір Валентина Миколаївна
УДК 37 ( 09 )
Провідні гуманістичні ідеї творчої спадщини Януша Корчака у
контексті розвитку вітчизняної педагогічної думки
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманському державному педагогічному університеті ім. Павла Тичини, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор,
Кузь Володимир Григорович,
Уманський державний педагогічний університет ім.Павла Тичини,
ректор університету
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Сметанський Микола Іванович,
Вінницький державний педагогічний університет ім.М.Коцюбинського,
завідувач кафедри педагогіки
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Лавриченко Наталія Миколаївна,
Інститут педагогіки АПН України,
докторант
Провідна установа Харківський державний педагогічний
університет ім. Г.С.Сковороди,
кафедра історії педагогіки та порівняльної
педагогіки, Міністерство освіти і науки України,
м.Харків
Захист відбудеться 11 березня 2004 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розіслано 9 лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Березівська Л.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Посилення демократичних процесів в Україні, зростання гуманістичних тенденцій суспільного життя, вплив нових інформаційних технологій в умовах посилення інтелектуалізації праці вимагають оновлення системи народної освіти, основаної на національно-культурних традиціях з урахуванням прогресивних досягнень вітчизняної і світової педагогіки. Закон України “Про освіту”, Національна доктрина розвитку освіти спрямовують педагогічну науку і шкільну практику до пошуку оптимальних і перспективних шляхів демократизації, гуманізації та індивідуалізації навчально-виховного процесу, побудови взаємин між учителем і учнем, спрямованих на реалізацію можливостей кожної дитини, максимального прояву нею творчої самодіяльності. У пошуках шляхів вирішення проблем гуманізації виховання і навчання педагогічна наука звертається до різних джерел, зокрема до педагогічного досвіду прогресивних педагогів минулого.
Серед кращих надбань світової педагогічної практики не може залишитися поза увагою дослідників гуманістичний потенціал педагогічної концепції польського подвижника Януша Корчака. Гуманістично спрямована педагогічна концепція видатного педагога охоплює ґрунтовні проблеми педагогіки, висвітлює широке значення опіки над дитиною, організацію її життя таким чином, щоб кожна деталь сприяла задоволенню найважливіших фізичних і психічних дитячих потреб, зміцненню здоров’я та доброго самопочуття, забезпеченню можливості її самореалізації та самовдосконалення.
Розгляду і вирішенню цих проблем присвячено багато теоретичних праць і віддано роки практичної педагогічної діяльності Я.Корчаком. Ним створено цілісну унікальну педагогічну систему, яка привертає до себе увагу педагогів та науковців багатьох країн.
У зв’язку з ідеологічною перешкодою, офіційна педагогічна наука раніше лише поверхово визнавала теоретичний та практичний внесок Я.Корчака в розвиток педагогіки. Незважаючи ні на що, сміливу зацікавленість гуманістичною педагогікою польського педагога-опікуна виявляв видатний педагог В.Сухомлинський. “Педагогіка серця” Я.Корчака була для нього духовно близькою і мала значний вплив на формування його гуманістичних педагогічних переконань навіть в умовах радянської дійсності.
В.Сухомлинський увібравши у свою педагогіку гуманістичні ідеї великих попередників та традиції народного виховання, зумів створити власну педагогічну систему, яка утверджувала гуманістичні цінності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Провідні гуманістичні ідеї творчої спадщини Януша Корчака у контексті розвитку вітчизняної педагогічної думки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок