Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІСТИЧНІ ДОСВІД І ПРАКТИКА В КОНЦЕПЦІЇ ОБОЖЕННЯ (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ТРАДИЦІЇ ІСИХАЗМУ)

МІСТИЧНІ ДОСВІД І ПРАКТИКА В КОНЦЕПЦІЇ ОБОЖЕННЯ (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ТРАДИЦІЇ ІСИХАЗМУ)

Назва:
МІСТИЧНІ ДОСВІД І ПРАКТИКА В КОНЦЕПЦІЇ ОБОЖЕННЯ (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ТРАДИЦІЇ ІСИХАЗМУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,91 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
 
Неня Ганна Олександрівна
УДК 1(09)+140.8:21
МІСТИЧНІ ДОСВІД І ПРАКТИКА В КОНЦЕПЦІЇ ОБОЖЕННЯ (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ТРАДИЦІЇ ІСИХАЗМУ)
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Слов’янському державному педагогічному університеті, МОН України, на кафедрі філософії, соціології та права.
Науковий керівник : кандидат філософських наук, доцент
Мозговий Леонід Іванович,
Слов’янський державний педагогічний університет МОН України
завідувач кафедри філософії, соціології та права.
Офіційні опоненти : доктор філософських наук, доцент
Марченко Олексій Васильович,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького МОН України,
завідувач кафедри філософії;
кандидат філософських наук,
Вдовина Олена Ярославівна,
Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України,
молодший науковий співробітник відділу історії філософії України.
Провідна установа : Донецький національний університет МОН України, кафедра філософії, м. Донецьк.
Захист дисертації відбудеться “23” березня 2007 о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4
Автореферат розісланий “17” лютого 2007 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Ситніченко Л.А.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Новітній ренесанс української культури є невідокремлюваним від дослідження генези сутнісно національних за духовними та ментальними чинниками форм філософського та релігійного мислення. Підвалини вітчизняної філософської думки у її раціоналістичному та релігійно-містичному виявах, виникнення гуманістичних та реформаційних ідей у філософії українського бароко, специфічний напрямок “філософії серця”, розпочатий Іларіоном, Г.Сковородою та П.Юркевичем, своїм корінням глибоко пов’язані з греко-візантійською традицією православного християнства, взагалі, та концепцією ісихазму, – зокрема. Вчення ісихастів в історико-філософській перспективі позначилося значним впливом на формування парадигми світорозуміння та інтерпретації дійсності, яка була закладена у підґрунтя розвитку національних філософських традицій. Розриви у вітчизняному духовному і політичному розвиткові, які прагнемо сьогодні подолати у процесах національного відродження, передбачають необхідність відновлення історичної значущості традиції ісихазму, визначення її сутності та реальної ролі в становленні та розвитку вітчизняної культури. Проте, це є неможливим без його неупередженого та об’єктивного історико-філософського аналізу.
Існує низка теоретичних проблем історико-філософського та філософсько-теоретичного кшталту, пов’язаних із визначенням ролі духовно-містичного досвіду у процесах становлення та розвитку філософсько-релігійних та метафізичних європейських концепцій різних історичних періодів. Історичне та типологічне дослідження експлікацій та трансформацій феномену містичного досвіду в традиціях піфагореїзму, платонізму, неоплатонізму, класичної йоги, тибетського тантричного буддизму, дзену, даосизму і конфуціанства, кабали, гностицизму і маніхейства, суфізму і мітраїзму та середньовічних містичних вченнях залишається і досі вагомою та актуальною проблемою історико-філософського дискурсу.
Досвід феноменології та екзистенціалізму вказує на необхідність відродження онтологічно ціннісних підстав філософствування та якісного оновлення концептуального пошуку через діалектичний синтез раціонально-логічних та ірраціонально-інтуїтивних модусів свідомості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МІСТИЧНІ ДОСВІД І ПРАКТИКА В КОНЦЕПЦІЇ ОБОЖЕННЯ (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ТРАДИЦІЇ ІСИХАЗМУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок