Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Метод підвищення пропускної спроможності радіоканалу управління космічними апаратами систем супутникового звязку

Метод підвищення пропускної спроможності радіоканалу управління космічними апаратами систем супутникового звязку

Назва:
Метод підвищення пропускної спроможності радіоканалу управління космічними апаратами систем супутникового звязку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,03 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Українська державна академія залізничного транспорту
Пашков Дмитро Павлович
УДК 621.396.946:629.783.05
Метод підвищення пропускної спроможності
радіоканалу управління космічними апаратами
систем супутникового звязку
05.12.02 – телекомунікаційні системи та мережі
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському військовому університеті Міністерства оборони України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Козелков Сергій Вікторович, заступник начальника кафедри Національної академії Оборони України, Міністерство оборони України, м.Київ.
Офіційні опоненти: - | доктор технічних наук, професор
Краснобаєв Віктор Анатолійович, професор кафедри "Автоматизації та комп'ютерних технологій" Харківського державного технічного університету сільського господарства Міністерства аграрної політики України, м. Харків;
- | кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Тарохтєй Валерій Петрович, заступник начальника відділення АТ "Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань" Національного космічного агентства України, м.Харків.
Провідна установа | Севастопольський національний технічний університет, кафедра "Радіотехніки" Міністерства освіти і науки України, м. Севастополь.
Захист відбудеться “_29_” 09 2002 р. о “__15.00____” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .820.01 при Українській державній академії залізничного транспорту за адресою:
Україна, 61050, м. Харків, майдан Фейєрбаха, 7.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Української державної академії залізничного транспорту.
Відгук на автореферат просимо надсилати за адресою:
Україна, 61050, м. Харків, майдан Фейєрбаха, 7.
Автореферат розісланий “_09_” ___08___ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В. Книгавко
Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Кардинальні зміни на Україні, що відбуваються в галузі телекомунікацій торкнулися однієї з складових системи супутникового зв'язку, що знайшло відображення в прийнятті закону України "Національна програма інформатизації" і Національної космічної програми, в яких ставляться задачі розвитку супутникових інформаційних технологій з використанням космічних апаратів (КА) на низьких орбітах. Проблемні питання застосування сучасних технологій низкоорбітальних систем супутникового зв'язку настійно вимагають вдосконалення наземного сегмента управління КА. Для ефективного використання КА при рішенні як цільових задач, так і задач пов'язаних з управлінням бортовою апаратурою (БА) необхідний стійкий інформаційний обмін між КА і РТС наземного комплексу управління (НКУ) під час сеансу радіозв'язку. Цільове навантаження, що збільшується з кожним роком на БА КА приводить до зростання інформаційних потоків в автоматизованій системі управління КА. Оскільки територія Україна для висот орбіт КА понад 200 км являє собою один вимірювальний пункт, то НКУ КА можливо сформувати тільки за однопунктної технології побудови. Це приводить до підвищених вимог по швидкості передачі інформації циркулюючої в НКУ, і зокрема - по пропускній спроможності радіоканалу між КА і наземною РТС. При цьому на характеристики інформаційних систем що використовують понадвисокочастотні (ПВЧ) і крайньовисокочастотні (КВЧ) діапазони при прийомі радіосигналів впливають флуктуаційні процеси, зумовлені радіофізичними ефектами в атмосферному шарі Землі. Одним з результатів цього є частотно-селективні завмирания (ЧСЗ). Крім цього, як в антенно-фідерному тракті, так і в приймальній частині РТС існують внутрішні (теплові) шуми викликані як фізичною невизначеністю (вплив атмосфери, джерела радіовипромінення, магнітосфера Землі і інш.), так і фізичними процесами що протікають в самій радіосистемі, внаслідок яких виникають нелінійні інерційні процеси в антенно-приймальних пристроях, що також негативно позначається (зменшує) на динамічному діапазоні радіоприймальної частини, і приводить до зниження пропускної спроможності радіоканалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Метод підвищення пропускної спроможності радіоканалу управління космічними апаратами систем супутникового звязку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок