Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ВЛАСНИХ НАДХОДЖЕНЬ БЮДЖЕТНИХ НАУКОВИХ УСТАНОВ

ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ВЛАСНИХ НАДХОДЖЕНЬ БЮДЖЕТНИХ НАУКОВИХ УСТАНОВ

Назва:
ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ВЛАСНИХ НАДХОДЖЕНЬ БЮДЖЕТНИХ НАУКОВИХ УСТАНОВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,94 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ЄРИГІНА Галина Петрівна
УДК 346.1 + 061.61
ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ВЛАСНИХ НАДХОДЖЕНЬ
БЮДЖЕТНИХ НАУКОВИХ УСТАНОВ
Спеціальність 12.00.04 – господарське право,
господарсько-процесуальне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіко-правових досліджень Національної академії наук України (м. Донецьк).
Науковий керівник - доктор юридичних наук, професор, академік НАН України
Мамутов Валентин Карлович,
Інститут економіко-правових
досліджень НАН України, директор (м. Донецьк)
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
Заслужений юрист України
Розовський Борис Григорович,
Луганська філія Інституту економіко-правових
досліджень НАН України,
завідувач відділу економіко-правових
проблем екології регіону (м. Луганськ)
кандидат юридичних наук Булатов Євген Вікторович, Донецький державний університет управління МОН України, доцент кафедри загальноправових дисциплін (м. Донецьк)
Захист відбудеться “4” липня 2007 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .170.02 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “ 4 ” червня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Грудницька С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідність розвитку наукових досліджень, формування інноваційної моделі розвитку економіки ні в кого не викликає сумнівів. На вирішення проблем сприяння формуванню інноваційної моделі розвитку впливає багато факторів. Незважаючи на те, що правові основи розвитку інноваційної, наукової та науково-технічної діяльності в Україні визначені Господарським кодексом України, низкою законів та інших нормативно-правових актів, удосконалення правової бази в науковій сфері не перестає бути злободенним. Серед заходів, спрямованих на забезпечення інноваційного розвитку України, значне місце займає вирішення проблем фінансування пріоритетних напрямів наукових розробок шляхом розширення джерел та створення умов для залучення додаткових позабюджетних коштів. Такі кошти залучаються, але на шляху збільшення їх обсягів є різні перешкоди, у тому числі й такі, які можна усунути за допомогою вдосконалення правового режиму тієї частини майна бюджетних наукових установ, що охоплюється поняттям „власні надходження”. У бюджетних наукових установах виконується значний обсяг усіх фундаментальних та прикладних наукових досліджень, які є основною частиною інновацій. У дисертації визнано доцільним досліджувати проблему на прикладі більше ста бюджетних наукових установ, що перебувають у віданні НАН України. Власні надходження бюджетних наукових установ формуються не тільки і не стільки з допоміжної діяльності, як у більшості інших бюджетних установ. Вони формуються в основному за рахунок виконання науково-дослідних і науково-прикладних робіт за господарськими договорами понад план науково-дослідних робіт, фінансованих за рахунок бюджету, із метою реалізації результатів названих науково-дослідних робіт. Власні надходження бюджетних наукових установ використовуються для проведення науково-дослідних робіт, а не тільки на витрати на їх господарське обслуговування. Тому вдосконалення правового режиму власних надходжень бюджетних наукових установ може сприяти поліпшенню фінансування їх основної діяльності – розвитку наукових досліджень і науково-прикладних розробок. Дослідження цього режиму є актуальним з урахуванням необхідності вдосконалення правового забезпечення інноваційної діяльності, вирішення загальнодержавного завдання формування інноваційної моделі розвитку.
Закон України від 29 червня 2004 р. №  „Про особливості правового режиму діяльності Національної академії наук України, галузевих академій наук і статусу їх майнового комплексу” і ряд інших нормативно-правових актів, спрямованих на реалізацію його положень, створюють певні передумови для вирішення названого завдання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ВЛАСНИХ НАДХОДЖЕНЬ БЮДЖЕТНИХ НАУКОВИХ УСТАНОВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок