Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМАТИКА І ХУДОЖНЯ СПЕЦИФІКА РОМАННОЇ ПРОЗИ ЕЛІС УОКЕР

ПРОБЛЕМАТИКА І ХУДОЖНЯ СПЕЦИФІКА РОМАННОЇ ПРОЗИ ЕЛІС УОКЕР

Назва:
ПРОБЛЕМАТИКА І ХУДОЖНЯ СПЕЦИФІКА РОМАННОЇ ПРОЗИ ЕЛІС УОКЕР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,94 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТКАЧЕНКО ІРИНА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 82.09.820 (73)
ПРОБЛЕМАТИКА І ХУДОЖНЯ СПЕЦИФІКА
РОМАННОЇ ПРОЗИ ЕЛІС УОКЕР
10.01.04 — література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ- 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі прикладної лінгвістики Черкаського державного технологічного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор філологічних наук, професор
ШПАК ВАЛЕРІЙ КИРИЛОВИЧ,
Черкаський державний технологічний університет, завідувач кафедри прикладної лінгвістики
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
висоцька Наталія Олександрівна, Київський національний лінгвістичний університет,
професор кафедри теорії та історії світової літератури
кандидат філологічних наук, доцент
Коваль Марта Романівна,
Львівський філіал Української Академії державного управління при Президентові України, завідувач кафедри української та іноземних мов
Провідна установа: | Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича, кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури, Міністерство освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться 22 січня 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 при Дніпропетровському національному університеті (49025, Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд. 805).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Дніпропетровського національного університету.
Автореферат розісланий 21 грудня 2001р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради O.О.Глушко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Літературний процес у США трьох останніх десятиріч характеризується різноманіттям підходів до зображення дійсності, відмовою від звичних способів сприйняття художніх текстів і переглядом місця та ролі явищ, які раніше вважалися маргінальними. Якщо протягом тривалого часу моделлю американської цивілізації була метафора “плавильного тигля” (melting pot), то з середини 60-х років на зміну уявленню про “переплавлення” різних культур в єдиний американський сплав приходить концепція мультикультуралізму.
Перегляд усталених суджень приводить до значних змін у видавничій політиці, до переорієнтації літературної критики і вищої освіти. Якщо кілька десятиріч тому багаті традиції різних культурних і соціальних груп, що складають багатолику американську націю, зовсім або майже не враховувалися в антологіях, не включалися в університетські курси, не були предметом спеціальних літературознавчих досліджень, то нині твори афро-американців, чикано, корінних американців, азіато-американців, жінок, сексуальних меншин, раніше виключені з літератури “основного потоку”, стали невід'ємною частиною американського культурного життя.
Відповідна переоцінка цінностей відбувається й у вітчизняній американістиці. Українські дослідники все частіше звертаються до явищ, що раніше вважалися периферійними в американській словесності Висоцька Н.О. Афро-американська драматургiя як мультикультурний феномен. Проблеми icторiї та поетики: Дис. ... д-ра фiлол. наук: 10.01.04/ Iн-т лiт-ри iм. Т.Г. Шевченка НАН України. – К., 1997. – 417 с.; Євтушенко Л.П. Проблематика і художня специфіка феміністської прози Кейт Шопін: Дис. ... канд. фiлол. наук: 10.01.04/ Iн-т лiт-ри iм. Т.Г. Шевченка НАН України. – К., 1996. – 160 с.. Більше того, концепція мультикультуралізму дозволила по-новому висвітлити деякі аспекти національної літературної традиції. Яскравим прикладом того можуть служити монографії С.Павличко та В.П.Агеєвої, в якіх ключові для української літератури явища та імена розглянуті з позицій феміністської критики Павличко С. Дискурс модернізму в українськiй лiтературi: Монографiя. – К.: Либiдь, 1997. – 360 с.; Агеєва В.П. Поетеса зламу століть: Творчість Лесі Українки в постмодерній інтерпретації. – К.: Либідь, 1999. – 262с..
Дисертація присвячена дослідженню романної прози Еліс Уокер, яка цілком заслужено визнається однією з найвизначніших фігур серед сучасних афро-американських письменників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОБЛЕМАТИКА І ХУДОЖНЯ СПЕЦИФІКА РОМАННОЇ ПРОЗИ ЕЛІС УОКЕР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок