Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕМІСІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ КРЕМНІЄВИХ ТА ВУГЛЕЦЕВИХ НАНОКОМПОЗИТНИХ ПЛІВОК

ЕМІСІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ КРЕМНІЄВИХ ТА ВУГЛЕЦЕВИХ НАНОКОМПОЗИТНИХ ПЛІВОК

Назва:
ЕМІСІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ КРЕМНІЄВИХ ТА ВУГЛЕЦЕВИХ НАНОКОМПОЗИТНИХ ПЛІВОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,11 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ НАПІВПРОВІДНИКІВ
ІМЕНІ В.Є. Лашкарьова
СЕМЕНЕНКО МИКОЛА ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК: 533.36, 535.37, 537.533
ЕМІСІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ КРЕМНІЄВИХ ТА ВУГЛЕЦЕВИХ НАНОКОМПОЗИТНИХ ПЛІВОК
01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ–2008


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова Національної Академії наук України
Науковий керівник: | доктор фіз.-мат. наук,
Євтух Анатолій Антонович
Інститут фізики напівпровідників
ім. В.Є. Лашкарьова НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор,
Ільченко Василь Васильович
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
зав.кафедри фізичної електроніки
кандидат фіз.-мат.наук,
Гоменюк Юрій Вікторович
Інститут фізики напівпровідників
ім. В.Є. Лашкарьова НАН України,
старший науковий співробітник
Захист дисертації відбудеться 20 червня 2008 р. о 16.15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.199.01 в Інституті фізики напівпровідників
ім. В.Є. Лашкарьова НАН України (03028, м. Київ, проспект Науки, 41).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України (03028, м. Київ, проспект Науки, 45).
Автореферат розіслано 16 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.199.01
кандидат фізико-математичних наук Охріменко О.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Тенденція зменшення геометричних розмірів електронних пристроїв від мікронних до нанометрових зумовлена необхідністю збільшення їх ємності, швидкодії та функціональних можливостей. Поряд із мініатюризацією різноманітних пристроїв підвищуються вимоги до стабільності їх роботи, до роботи при критичних умовах експлуатації та при руйнуючій дії певних факторів (перегрів, радіаційний вплив).
Існує велике різноманіття наноструктур, таких як квантові точки, нанодроти, нанотрубки та ін., які в даний час інтенсивно досліджуються. Серед основних факторів, що стримують їх широке застосування в приладах наноелектроніки, є складність технології їх отримання з однорідними та відтворюваними параметрами.
Перспективним для практичного застосування є створення та дослідження нанорозмірних структур на основі кремнію – основного матеріалу сучасної мікро- і наноелектроніки. Перевагами вакуумних мікро- та наноелектронних приладів є те, що транспорт електронів при їх роботі проходить у вакуумі, що підвищує швидкодію приладів та дає змогу функціонувати в умовах критичних температур та іонізуючої радіації. Іншими перспективними матеріалами для наноелектроніки є вуглецеві (алмазні та алмазоподібні) плівки, які безумовно будуть відігравати суттєву роль в електронних приладах.
В переважній більшості в основу роботи вакуумних мікро- та нано-пристроїв покладено явище електронної польової емісії. З основних, існуючих на сьогоднішній час електронних пристроїв, активно використовуються польові емісійні дисплеї, емісійні датчики тиску, емісійні датчики зображення, вакуумні емісійні діоди, тріоди, рентгенівські трубки, електронні гармати, емісійні радіочастотні фільтри. Для покращення параметрів емісійних пристроїв необхідними є: відпрацьована технологія виготовлення мікро- та нано-пристроїв, розроблення способів захисту цих пристроїв від руйнуючих факторів, використання нових перспективних матеріалів. Все це обумовлює актуальність проблеми, яка вирішується в даній дисертації, а саме встановлення основних закономірностей електронної польової емісії з кремнієвих та вуглецевих нанокомпозитних плівок, як основи для виготовлення приладів вакуумної мікро- та наноелектроніки з поліпшеними характеристиками.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота відповідає основним науковим напрямкам діяльності Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України, закріплених його Статутом і виконувалась у відповідності до тем:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕМІСІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ КРЕМНІЄВИХ ТА ВУГЛЕЦЕВИХ НАНОКОМПОЗИТНИХ ПЛІВОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок