Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ПЛІВКОВИХ ОХОЛОДЖУВАЧІВ

МОДЕЛЮВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ПЛІВКОВИХ ОХОЛОДЖУВАЧІВ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ПЛІВКОВИХ ОХОЛОДЖУВАЧІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,25 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Одеська державна академія холоду
ГЕОРГАЛІНА ОЛЕНА РОСТИСЛАВІВНА
УДК 621.565.9.001.57
МОДЕЛЮВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ПЛІВКОВИХ
ОХОЛОДЖУВАЧІВ
Спеціальність 05.05.14 – Холодильна та кріогенна техніка,
системи кондиціонування
Автореферат
дисертації на здобуття ученого ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2004
Дисертація є рукописом.
Роботу виконано в Одеській державній академії холоду Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук Кирилов Володимир Харитонович, професор кафедри механіки Одеської державної академії холоду Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Дорошенко Олександр Вікторович, директор науково-виробничої фірми „Нові технології” Міністерства аграрної політики України;
доктор фізико-математичних наук Керекеша Петро Володимирович, професор кафедри вищої математики Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Провідна установа:
Одеський національний політехнічний університет Міністерства освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться __10__червня 2004 р. об _11 год на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.41.087.01 в Одеській державній академії холоду за адресою: 65026, м. Одеса, вул.. Дворянська, 1/3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної академії холоду за адресою: 65026, м. Одеса, вул., Дворянська, 1/3.
Автореферат розіслано _8_ травня 2004 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д.41.087.01
доктор технічних наук, професор Мілованов В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Одним з ефективних способів тепломасообмінної взаємодії рідини та газу є пряме контактування фаз при плівкових гравітаційних течіях рідини. Для такого виду контактування характерна висока інтенсивність процесів переносу при малих витратах енергії. Цим пояснюється широке застосування плівкових апаратів в хімічній та харчовій промисловості, теплоенергетиці та інших процесах виробництва, які пов'язані з тепломасообміном, фізичними та хімічними перетвореннями.
Плівкові апарати знаходять широке застосування в холодильній, криогенній техніці та енергетиці (вентиляторні градирні, випарні охолоджувачі для систем кондиціонування повітря прямого і непрямого типу, випарні конденсатори холодильного устаткування, тощо). На відміну від парокомпресійного енергоємного холодильного устаткування з озоноруйнуючими робочими тілами, плівкові охолоджувачі відрізняються екологічною чистотою та малим споживанням енергії. Саме ця обставина пояснює все зростаючу зацікавленість до розробок холодильних систем, що базуються на випарних принципах охолодження газів та рідин.
Роботи в ОДАХ останніх років стосувались переважно питань експериментального вивчення випарних плівкових охолоджувачів та інженерної практики. Були розроблені складно-профільовані поверхні для формування насадки та запропоновано в якості методу інтенсифікації процесів сумісного тепломасообміну, використання регулярної шорсткості поверхонь насадки тепломасообмінного апарату (ТМА).
Були виявлені такі виняткові особливості перебігу тепломасообмінних процесів в плівкових апаратах зі складнопрофільованими поверхнями, як наявність плівково-струменевих режимів контактування газу і рідини, пов'язаних з розчленуванням загальної поверхні переносу та наявністю змочених та сухих ділянок поверхні. Дослідженню цього явища, що має особливе значення для поверхонь з регулярною шорсткістю (РШ), в науковій літературі не було приділено достатньої уваги та, відповідно, відсутні дані теоретичного характеру.
Подальшого теоретичного вивчення потребують також питання взаємозв'язку режимів гідродинамічної течії та процесів тепломасообміну, розрахунок граничних значень перебігу процесів випарного охолодження, що необхідно враховувати при оптимізації ТМА.
Глибоке теоретичне вивчення особливостей плівкових течій на складнопрофільованих поверхнях з РШ, що знаходять в останні роки широке практичне застосування, дозволяє створити необхідну базу для подальшого удосконалення плівкових ТМА.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ПЛІВКОВИХ ОХОЛОДЖУВАЧІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок