Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПОНТАННЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНА У ПОЛІ ЯДРА І ДВОХ СВІТЛОВИХ ХВИЛЬ

СПОНТАННЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНА У ПОЛІ ЯДРА І ДВОХ СВІТЛОВИХ ХВИЛЬ

Назва:
СПОНТАННЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНА У ПОЛІ ЯДРА І ДВОХ СВІТЛОВИХ ХВИЛЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,13 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лисенко Олег Борисович
УДК 530.145:537.2: 539.12
СПОНТАННЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНА У ПОЛІ ЯДРА І ДВОХ СВІТЛОВИХ ХВИЛЬ
01.04.04 – фізична електроніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Суми – 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Сумському державному університеті,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
професор Рощупкін Сергій Павлович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри моделювання складних систем
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
професор Цвик Олексій Іванович,
Інститут радіофізики і електроніки НАН України,
провідний науковий співробітник, м. Харків
кандидат фізико-математичних наук,
Кравченко Сергій Михайлович,
Інститут прикладної фізики НАН України,
провідний співробітник, м. Суми
Провідна установа: Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, кафедри оптики та
квантової теорії поля,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 30 листопада 2000 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 55.051.02 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, ауд. 216 , корп. ЕТ.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського державного університету.
Автореферат розісланий 26 жовтня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Опанасюк А.С.
ВСТУП
Вивчення квантових процесів у сильних лазерних полях почалося на початку 60-х років і стимулюється дотепер створенням більш могутніх лазерних систем. Використовуючи функції Волкова (розв’язок рівняння Дірака в полі плоскої електромагнітної хвилі) як хвильову функцію, що описує стани реальних часток, а також функцію Гріна електрона в полі плоскої електромагнітної хвилі, що описує віртуальні частки, можна обчислити імовірності різних процесів у полі хвилі. Зазначений метод обліку взаємодії з інтенсивним полем хвилі застосовується в багатьох роботах, оскільки дозволяє одержати загальні формули для імовірностей багатофотонних переходів, справедливих при довільних інтенсивностях хвилі. Взаємодія інтенсивного електромагнітного випромінювання з електронами – частина фізики взаємодії інтенсивного лазерного випромінювання з речовиною. У широкому розумінні вона охоплює досить різноманітні області фізики. До цієї тематики можна віднести: явища, що відбуваються в таких пристроях фізичної електроніки, як лазери на вільних електронах; явища в електрон-іонній плазмі в електромагнітному полі; явища у твердотільній плазмі; процеси типу багатофотонної іонізації атомів і молекул; явища, об'єднані під загальною назвою “Квантова електродинаміка сильних полів”; процеси розсіювання електронів на атомах, іонах і молекулах у сильному електромагнітному полі та ін. У сильному полі випромінювання істотну роль відіграють нелінійні ефекти, пов'язані з поглинанням з хвилі, випусканням у хвилю відразу кількох квантів. Це приводить до того, що перерізи фізичних величин починають нелінійним чином залежати від інтенсивності падаючої хвилі. Змінюються також кутові та спектральні розподіли різних фізичних процесів. Важливо підкреслити появу нових фізичних ефектів у полі сильної світлової хвилі (резонансне протікання квантово-електродинамічних процесів другого порядку, пов'язаних з виходом функції Гріна електрона в полі хвилі на масову оболонку; пригнічення інтерференції прямої та обмінної амплітуд при розсіюванні електрона на електроні та ін.).
Актуальність теми. Останнім часом викликає інтерес вивчення елементарних квантових процесів у полі декількох лазерних хвиль. Цей напрямок став актуальним завдяки широкому застосуванню у практиці фізичного експерименту лазерів з релятивістськими інтенсивностями на рівні Вт/см2, коли електрон коливається у світловому полі зі швидкістю, близькою до світлової. Досягнення таких інтенсивностей стало можливим за рахунок використання надкоротких (піко- і фемтосекундних) і жорстко сфокусованих (розмір плями у фокусі має порядок декількох довжин хвиль) імпульсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СПОНТАННЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНА У ПОЛІ ЯДРА І ДВОХ СВІТЛОВИХ ХВИЛЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок