Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> вдосконалення техніки виконання стрибків у довжину на основі моделі “подвійного відштовхування”

вдосконалення техніки виконання стрибків у довжину на основі моделі “подвійного відштовхування”

Назва:
вдосконалення техніки виконання стрибків у довжину на основі моделі “подвійного відштовхування”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,73 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Львівський державний інститут фізичної культури
Ян Цзінь Тянь
УДК 796.431.2
вдосконалення техніки виконання
стрибків у довжину на основі моделі
“подвійного відштовхування”
24.00.01 – Олімпійський і професійний спорт
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Львів – 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Харківській державній академії фізичної культури Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, доцент СУТУЛА Василь Опанасович, Харківська державна академія фізичної культури, завідувач кафедри важкої атлетики та боксу.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор ЄРМАКОВ Сергій Сидорович, Харківська державна академія дизайну і мистецтв, завідувач кафедри фізичного виховання, проректор з наукової роботи;
кандидат педагогічних наук, доцент Конестяаін Володимир Григорович, Львівський державний інститут фізичної культури, доцент кафедри теорії та методики легкої атлетики.
Провідна установа: Дніпропетровський державний інститут фізичної культури, кафедра легкої атлетики, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 16 травня 2002 р. о 16 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.829.01 Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11, зал засідань).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
Автореферат розіслано 15 квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М.Вацеба.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Дослідження проблеми формування технічної майстерності спортсменів посідає одне з провідних місць у сучасній світовій та українській науково-методичній літературі (Д.Д.Донський, 1991; С.С.Єрмаков, 1997; В.Н.Платонов, 1997; Л.П.Матвєєв, 1999; J.Hay, 1990; Schnabel, 1994 й ін.). Незважаючи на широкий спектр досліджень, проведених з даної теми залишаються ще не досить вивченими питання, стосовно удосконалення техніки виконання стрибків у довжину з розбігу (D.Hay, 1987; А.П.Стріжак, 1992; В.Г.Конестяпін, 1997; В.Бобровник, 1998; Го Юан Чі, 2000; М.Карапетян, 1998 й ін.). Тепер усе ще не знайшли належного пояснення особливості заключної частини розбігу, такі як: зниження траєкторії руху центра мас тіла спортсмена, зменшення довжини останнього кроку, зміна швидкості розбігу та його ритмової структури (Попов, 1996; Чи Чинь Шан, 1997; Чі Лін, 1999; Чао Бін Тін, 2000; В.Бобровник, 2000). Отже різнобічне вивчення техніки виконання спортсменами стрибка у довжину є важливим і актуальним завданням, що має практичне значення.
Об'єкт дослідження – тренувальний процес, спрямований на удосконалення техніки виконання стрибка у довжину.
Предмет дослідження – техніка виконання стрибка в довжину.
Мета дослідження – теоретичне та експериментальне обґрунтування техніки стрибка у довжину на основі моделі “подвійного відштовхування”.
Завдання дослідження:
1. Побудувати математичну модель стрибка в довжину з розбігу і на її основі проаналізувати взаємозв'язок між основними біокінематичними параметрами руху спортсменів, що визначають змагальний результат.
2. Вивчити взаємозв'язок між біокінематичними показниками стрибків у довжину, виконаних призерами ігор XXVІІ Олімпіади, а також провідними легкоатлетами Китаю.
3. Оцінити можливість засвоєння та доцільність використання техніки стрибків у довжину на основі моделі “подвійного відштовхування” у спортсменів різної кваліфікації.
Методи дослідження. У дослідженнях застосовувалися такі методи: 1) аналіз науково-методичної літератури; 2) педагогічні спостереження й експеримент; 3) метод експертних оцінок; 4) тестування технічної і спеціальної підготовленості, спортсменів, що спеціалізуються в стрибках у довжину; 5) методи математичної статистики; 6) математичне моделювання.
Наукова новизна отриманих результатів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: вдосконалення техніки виконання стрибків у довжину на основі моделі “подвійного відштовхування”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок