Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив N-, O-, S-вмісних гетероциклічних сполук на стан поверхні сталі в агресивних середовищах

Вплив N-, O-, S-вмісних гетероциклічних сполук на стан поверхні сталі в агресивних середовищах

Назва:
Вплив N-, O-, S-вмісних гетероциклічних сполук на стан поверхні сталі в агресивних середовищах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,29 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут хімії поверхні
уменюк Оксана Леонідівна
удк 544.722.2.; +547.7; +620.194.620.193
Вплив N-, O-, S-вмісних гетероциклічних сполук
на стан поверхні сталі в агресивних середовищах
01.04.18 – фізика і хімія поверхні
втореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Чернігівському державному технологічному університеті Міністерства освіти і науки України
ауковий керівник: доктор технічних наук, професор
Сиза Ольга Іллівна,
Чернігівський державний технологічний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри хімії і конструкційних матеріалів
фіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Тьортих Валентин Анатолійович,
Інститут хімії поверхні НАН України,
головний науковий співробітник
доктор хімічних наук, професор
Кублановський Валерій Семенович,
Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В.І. Вернадського НАН України,
завідувач відділу електрохімії водних розчинів
ровідна установа – Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України
Захист відбудеться 13 червня 2006 року о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.210.01
в Інституті хімії поверхні НАН України,
03164 Київ, вул. Генерала Наумова, 17.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту хімії поверхні НАН України, 03164 Київ, вул. Генерала Наумова, 17.
Автореферат розіслано 5 травня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Приходько Г.П.
агальна характеристика роботи
Актуальність теми. Проблема корозії металів набуває се більшої гостроти та актуальності в усьому світі у зв'язку з жорсткістю умов експлуатації металів: зросли робочі температури, тиски, швидкості, агресивність середовищ. Катастрофічно зростає забруднення повітряного та водного басейнів, земельних ресурсів, що також інтенсифікує корозію металів і загострює екологічну ситуацію внаслідок забруднення природного середовища продуктами корозії. Тому боротьба з корозією металів – це не тільки вирішення питання підвищення строку експлуатації металоконструкцій, але й одночасно – економічно-вигідного використання природних ресурсів та матеріальних коштів. У зв’язку з цим дуже важливим є застосування ефективного протикорозійного захисту.
Відомо, що одним із найбільш економічних засобів захисту металів від корозії є використання інгібіторів (Ін), застосування яких можливо практично в усіх галузях промисловості. Але забезпеченість ними промисловості складає лише 3...4%, а ефективність дії здебільшого недостатня для сучасних умов експлуатації металоконструкцій. Так, відомо, що на багатьох підприємствах застосовуються робочі розчини з різним значенням рН (кисле, нейтральне, лужне середовище). А в деяких випадках рН змінюється в ході технологічного процесу (наприклад, підготовка води на ТЕЦ). Через це на одному і тому ж виробництві доводиться застосовувати серію інгібіторів, що потребує значних економічних витрат. Тому актуальним є питання розробки інгібіторів, ефективних в агресивних середовищах із різним значенням рН. В промисловості такі інгібітори відсутні.
Аналіз стану проблеми зі створення і вивчення інгібіторів корозії показує, що з достатнім ступенем достовірності можна визначити класи сполук, серед яких слід вести пошук нових інгібіторів. Так, з літературних джерел відомо, що деякі N-, O-, S-вмісні гетероциклічні сполуки (ГТЦ) є ефективними інгібіторами кислотної корозії сталі, але відсутні відомості про можливість їх застосування у середовищах зі змінним значенням рН.
зв’язку з цим, як в теоретичному, так і в практичному аспекті, актуальними є дослідження впливу N-, O-, S-вмісних гетероциклічних сполук на стан поверхні сталі в агресивних середовищах, механізму їх дії на поверхні металу, кореляцій захисних властивостей і термохімічних та електронних характеристик.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основні наукові результати дисертаційної роботи одержано під час виконання планових науково-дослідних робіт на кафедрі хімії та конструкційних матеріалів Чернігівського державного технологічного університету: госпдоговірних тем № 70/410 “Дослідження властивостей гетероциклічних сполук в залежності від їх будови” (2002 – рр) та № 203/413 “Цілеспрямований синтез гетероциклічних сполук із заданим комплексом показників”(2004 – рр).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Вплив N-, O-, S-вмісних гетероциклічних сполук на стан поверхні сталі в агресивних середовищах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок