Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТОЗДАТНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ АПК В РИНКОВИХ УМОВАХ

ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТОЗДАТНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ АПК В РИНКОВИХ УМОВАХ

Назва:
ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТОЗДАТНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ АПК В РИНКОВИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,37 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.В. Докучаєва
ІЛЬЯШЕНКО ВІКТОРІЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК 338.46:621.39
ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТОЗДАТНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ АПК В РИНКОВИХ УМОВАХ
08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському національному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник – доктор економічних наук, доцент
Борисова Вікторія Анатоліївна,
Сумський національний
аграрний університет,
професор кафедри фінансів.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Малік Микола Йосипович,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки”,
завідувач відділу підприємництва;
кандидат економічних наук, професор
Шиян Віктор Йосипович,
Харківський національний аграрний університет
ім. В.В. Докучаєва,
завідувач кафедри економіки сільського господарства
 
Провідна установа – Дніпропетровський національний університет, кафедра економіки та маркетингу, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 20 жовтня 2004 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків, п/в “Комуніст-1”, навчальне містечко ХНАУ, корп. 1, ауд. 213.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків,
п/в “Комуніст-1”, навчальне містечко ХНАУ.
Автореферат розіслано 18 жовтня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В. Македонський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Найважливішою передумовою ефективного функціонування підприємств АПК в сучасних умовах є знання потреб і особливостей його потенційних ринків збуту, рівня конкурентоздатності як товаровиробника в цілому, так і окремих видів продукції зокрема, що він випускає. Помилкова оцінка цих показників є однією з основних причин комерційних невдач. Звідси випливає, що аналізу аграрного ринку, конкурентоздатності на ньому агропромислової продукції й виробника потрібно приділити максимум уваги при організації виробничої та збутової діяльності будь-якого підприємства АПК.
Свідченням важливості вивчення цієї проблеми є велика кількість досліджень у зазначеному напрямі як спеціалістів далекого зарубіжжя, так останніми роками і вчених-економістів країн СНД. Серед закордонних економістів, що зробили істотний внесок у розробку методів аналізу ринку, дослідження проблем конкурентоздатності необхідно насамперед назвати М. Портера, Ф. Котлера, Дж. Еванса, Б. Бермана, С. Маджаро, А. Дайана, Ф. Букереля тощо. Провідними вітчизняними спеціалістами в цій галузі є такі вчені, як В.Я. Амбросов, Г.Л. Азоєв, Б.В. Буркинський, П.С. Зав'ялов, С.М. Ільяшенко, І.І. Кретов, М.Й. Малік, П.Г. Перерва, П.Т. Саблук, М.Ф. Соловйов, В.Й. Шиян та деякі інші.
Проведений критичний аналіз літературних джерел виявив, що сучасні підходи до вирішення зазначеної проблеми ґрунтуються виключно на експертних методах, що знижує рівень об'єктивності отриманих результатів. Реалізація цих методів найчастіше пов’язана з труднощами організаційного характеру, які обмежують можливості оперативного вирішення завдань оцінки та аналізу конкурентоздатності в поточній діяльності підприємств АПК. Крім того, залишаються вкрай мало розробленими питання безпосереднього використання оцінок рівня конкурентоздатності продукції та виробника для вирішення різних проблем підвищення ефективності функціонування відповідних суб'єктів господарювання взагалі та на регіональних ринках зокрема. Науково-теоретичне та практичне значення зазначених проблем зумовило вибір теми, її актуальність і цільову спрямованість дисертаційного дослідження в цілому.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукові результати, теоретичні положення й висновки дослідження було отримано в межах держбюджетної наукової теми Сумського національного аграрного університету і скоординовано з темою роботи Інституту аграрної економіки УААН “Фінансове забезпечення інноваційного розвитку АПК” (номер державної реєстрації 0103U004936).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТОЗДАТНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ АПК В РИНКОВИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок